صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت در نشست با نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
مجموعه کارهای دانشجویی برای کسب تجربه و افزایش روحیه خدمت رسانی به مردم است

 

دکترعباس شیراوژن معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت درپاسخ به مطالبات نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مجموعه کارهای دانشگاهی برای کسب تجربیات و افزایش روحیه خدمت رسانی به مردم است

به گزارش وبداهرمزگان؛ همزمان با سفررئیس جمهوروهیات دولت به استان هرمزگان دکترعباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سفر یکروزه به بندرعباس از بخش های مختاف حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بازدید و نشست صمیمی با نهادهای دانشجویی و فعالان فرهنگی داشتند.

دکترعباس شیراوژن در جمع دانشجویان نهادهای دانشجویی و فعالان فرهنگی با اشاره به اینکه فعالیت های دانشجویی و فرهنگی ارتباط دو سویه دارد،گفت: بودجه های فرهنگی و دانشجویی دردانشگاه محدوداست واین بودجه درمجلس مصوب میشود و کمیسیون‌ها تخصصی نظر می‌دهند و مازاد براین بودجه،بودجه ای نیست وما ۲ الی ۳ میلیارد به مجموعه دانشگاه نیزکمک نمودیم.

شیراوژن با بیان این نکته که دردانشگاه‌هامسئولین دانشگاه در حوزه دانشجویی و خوابگاه ها کمک‌های مالی خوبی داشته اند،ابرازکرد: بسیاری از توسعه زیز ساخت ها از سایر محل ها بوده است و ازبودجه دانشجویی جدا بوده است.

وی با اشاره به بازدید از حوزه ورزش و برخی  خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برخی از دانشگاه ها حتی همین امکانات بدنسازی و مجموعه ورزشی هم ندارند.

معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت تاکیدکرد: کارهای فرهنگی باید تمرکزبرانجام کار با هزینه کمتر باشد و به سخن حضرت آقا اشاره نمودند که گفته بودند در این کارها بیشتر ازامکانات،اراده ی قوی لازم است.

گفتگو دانشجویان با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

پیش ازصحبت‌های معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها با رعایت وقت و به صورت قرعه کشی که توسط نمایندگان وبدا صورت گرفت به گفتگو پرداختند.

کارهای جهادی را هدفمند بکنیم یعنی یک آغاز و پایان مشخص داشته باشد

حسین فرح دبیر کانون‌های فرهنگی  در این نشست به دو نکته متذکر شد و گفت:اینکه تامین زیرساخت ها کار دشواری است، کار زیرساختی به یک قرارگاه نیازدارد و با مسئولیت شش ماهه یا یک ساله نمی شود آن را تمام کردوبه توجه مسئولان نیازمند استو

فرح ادامه داد: کارهای جهادی را بایدهدفمند بکنیم یعنی یک آغاز و پایان مشخص داشته باشد و اردوها باید بتواند هدفی را به نتیجه برساند.

تشکل‌های دانشجویی بستری انسان سازبرای آینده کشورهست

دبیرسیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  با اشاره به این نکته که اهمیت تشکل های دانشجویی یعنی بستری انسان ساز برای آینده کشورهست،گفت: ما یک دانشکده برای نظام سلامت تشکیل داده ایم معضلات ومسائل نظام سلامت را پیگیری علمی میکنیم.

شاهدی زاده خواستار توجه علمی به مؤلفه های مردم سالاری شد و ادامه داد: دردانشگاه شفافیت کامل بودجه دانشگاه، نظارت دانشجو بر کارهای دانشگاه و نزدیک بودن دانشجویان به مسئولین دانشگاه، جدا کردن اداره تشکل‌ها و نشریات اهمیت بالایی دارد.

خاکی نهاد دانشجوی پزشکی نماینده انجمن اسلامی:یک پویش پژوهشی در حوزه فرهنگی متشکل از دانشجویان فعال و هیئت علمی اجرا بشود،به اردو ها برای برگزاری جشنواره ها در شهرهای بندرعباس و قشم  نیاز است.

محمدی نماینده انجمن اسلامی: به طرح جوانی جمعیت و جدا شدن بودجه فرهنگی و اجتماعی باید بسیار مرود توجه قرار بگیرد.

ناعدالتی بین دانشگاه های تیپ ۱،۲،۳

علی بارانی دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: به ساخت زمین چمن و وسایل هوازی برای سالن بدنسازی باید بودجه اختصاص داده شود،بحث غذا و توسعه تجهیزات ناوگان نقلیه هست، کمبودظرفیت خوابگاه وهمچنین هزینه بالای تست کرونا نیز از جمله مشکلاتی اشت که باید مورد تاکید قراریگیرد.

بارانی افزود: ناعدالتی بین دانشگاههای علوم پزشکی تیپ3،2،1درتخصیص بودجه بسیارمتفاوت هستند.

 

علیرضا اندرزیان،نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت" بودجه فرهنگی دانشگاه عملاً بسیار کم هست.

اندرزیان اظهارکرد:تشکلات ما دفتر یا یک جایی به عنوان ساختمان تشکلات مانند سایردانشگاه ها ندارد ودرخصوص بحث واکسیناسیون کوید،که دانشجویان با اراده قوی کار کردند و وقتشان را گذاشتند و هیچ حقوقی دریافت نکردند که مقصرمسئولان هستند نه مایی که نماینده ای از جانب دانشجویان هستیم.

علی مصلح نماینده نشریات دانشجویی گفت: تقریباً ۲۰-۳۰ نشریه در کل دانشگاه داریم.امکان پخش و نشر نشریات به صورت چاپی به دلیل بودجه کم وجود ندارد‌و فقط به صورت الکترونیک پخش در گروه های دانشجویی بوده و به مسئولین نمی‌رسد.

مشاوردانشجویی رئیس دانشگاه دراین نشست گفت: نبود بودجه مستقل در معاونت فرهنگی و دانشجویی را یک سپری برای کم کاری مسئولین می باشد وعدالت در سرانه دانشجویی وجود ندارد.

یاشار فلاحتی افزود:بحث سرانه کم ظرفیت خوابگاهی در مقایسه با سایردانشگاه‌ ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: ناعدالتی دروام‌های دانشجویی وزارت بهداشت نسبت به وزارت علوم‌، رزومه کاری واکسیناسیون دانشجویان فعال،کارتابل، قدرت دادن به جریان دانشجویی و اتوماسیون اداری برای همه تشکل های دانشجویی و حذف شدن نوشیدنی های گاز دار از بحث های که باید با آن پرداخته شود.

 

 

جلسه معاونت دانشجویی

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٢٤ دی ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٦٥٨٤ | تعداد نمایش خبر : 52
 

خروج