صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


وزیر بهداشت در جلسه شورای اداری شهرستان سیریک:

سیریک یک الگو و نمونه از وحدت شیعه و اهل تسنن است

وزیر بهداشت گفت: سیریک یک الگو و نمونه از وحدت شیعه و اهل تسنن است و تبریک می گویم که این آرامش و وحدت در این منطقه وجود دارد.

 

 

 

 

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی که به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور به شهرستان های سیریک و جاسک سفر کرده بود، در جلسه شورای اداری سیریک اظهار داشت: سیریک به دلیل همجواری با دریا و وجود مردمی دریادل، طبیعت بسیار زیبا و استعدادهای فراوان،زمینه های تقویت گردشگری را دارد. خداوند نعمت های زیادی به انسان داده که باید با برنامه ریزی، قدردان این نعمات باشیم. 

 

وی ادامه داد: شهید قاسم سلیمانی یک نفر بود اما کشور و دنیا را به حرکت درآورد. زیرساخت ها و استعدادهای خوبی در سیریک وجود دارد که باید برنامه ریزی شود و یک منطقه گردشگری ویژه ایجاد کرد چون هیچ چیزی از کیش و قشم، کم ندارد و شاید بخاطر تردد راحت تر، بهتر هم باشد و با مشارکت خیرین و همچنین هتل مناسبی که در این شهرستان وجود دارد، می توان به رونق گردشگری امیدوار بود. 

 

وزیر بهداشت گفت: از توان ارزشمند خیرین می توان در توسعه صنعت و رونق تولید و اشتغال نیز بهره برد. به منطقه کوچکی سفر کرده بودم که در آن ۳۵ مرکز فرهنگی وجود داشت که به آنها گفتم بیشتر بر رونق تولید و ایجاد اشتغال تمرکز کنید. دولت وظیفه خدمت رسانی به مردم را دارد اما نباید همه نگاه ها به سمت دولت باشد بلکه باید از استعدادهای نهفته هر منطقه استفاده کرد. 

 

دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: در خصوص کرونا از شهریور که واکسیناسیون سرعت گرفت امروز مجموع واکسن های تزریق شده با مشارکت مردم از ۱۲۵ میلیون دُز گذشت و مردم شعار ما می توانیم را محقق کردند و وضعیت امروز کشور، مرهون تلاش ها و کمک های مردمی در واکسیناسیون است.

 

وی تاکید کرد: از خیرین سلامت که در توسعه بیمارستان سیریک مشارکت کرده اند، تشکر می کنیم و دست همه خیرین را می بوسیم. حاضریم پروژه های مشترک را با کمک خیرین سلامت، اجرایی کنیم تا مشکلات بهداشتی و درمانی کاهش یابد. 

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: امسال قول می دهیم که سهمیه پزشکی بومی برای شهرستان سیریک در آزمون و مرکز سنجش در نظر بگیریم. مهمترین راهکار حل مشکل تامین نیروی انسانی پزشکی و تخصصی، تربیت و استفاده از نیروهای بومی است. نیروهای غیربومی در قالب طرح ممکن است چندین سال بمانند اما نیروهای بومی، ماندگار هستند و هدف ما، تقویت بومی گزینی در رشته های پزشکی است.  

 

دکتر عین اللهی گفت: در صورت تامین دستگاه سی تی اسکن برای سیریک، آمادگی داریم این خدمت را در این منطقه راه اندازی کنیم. کمک خیرین، نعمت بزرگی است که باید قدردان آن باشیم. شعار اول ما در وزارت بهداشت، عدالت و تعالی نظام سلامت است. آماده هستیم که بی عدالتی ها را در حد توان مان برطرف کنیم. 

 

وی همچنین در حاشیه این نشست گفت: تا امروز ارز مورد نیاز دارو به اندازه کافی توسط دولت، اختصاص داده شده که نیازهای ما را تامین می کند. از مردم می خواهیم که به مقدار نیازشان دارو تهیه کنند و اگر نگران تهیه دارو باشند و بیش از نیاز و مصرف شان، بخواهند دارو خریداری کنند، کمبود دارو پیش می آید و برای ارز دارو در سال آینده منتظر تصمیمات بودجه ای هستیم.

 

سیریک

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٢٤ دی ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٦٥٨٣ | تعداد نمایش خبر : 71
 

خروج