صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی واکسیناسیون تکمیلی سرخک در شهرستان سیریک

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی واکسیناسیون تکمیلی سرخک با فرماندار شهرستان سیریک، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک از اجرای برنامه واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و اوریون در شهرستان سیریک همزمان با آغاز به کار «کمپین واکسیناسیون سرخک در جنوب شرق کشور» از 8 آبان ماه به مدت 2 هفته برای کودکان 9 ماه تا 7 سال خبر داد.

 

دکتر کاوه محمد امینی گفت: با توجه به شیوع بیماری سرخک در کشورهای همسایه و شناسایی و گزارش مواردی از بیماری سرخک در برخی از شهرستان های استان، و سرایت پذیری بالای این بیماری، شهروندان عزیز واکسیناسیون کودکان خود را علیه سرخک بسیار جدی بگیرند.

 

دکتر امینی هدف از اجرای این طرح را  قطع زنجیره انتقال چرخش ویروس وحشی سرخک و سرخجه، همچنین افزایش ایمنی گروه هدف عنوان کرد و افزود: با اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی سرخک کودکان ۹ ماه تا ۷ سال از ۸  آبان ماه امیدواریم بتوانیم از گسترش بیماری در استان پیشگیری کنیم.

 

در ادامه مرتضی آشوری مسئول واحد مبارزه با بیماریها گزارشی از اجرای طرح در شهرستان و اهمیت واکسیناسیون تکمیلی در پیشگیری از شیوع بیماری سرخک ارائه دادند و بر اهمیت اجرای کامل این طرح تاکید کردند.

 

فرماندار شهرستان سیریک ضمن تاکید برای اجرای کامل طرح تکمیلی واکسیناسیون سرخک در شهرستان و اهمیت آن بر سلامت کودکان گفت: تمام دستگاه های اجرایی، شوراها، دهیاران و معتمدان و امامان جمعه و جماعات برای اجرای طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک با مجموعه شبکه بهداشت و درمان همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

 

احمد جمالدینی از تمامی شهروندان تقاضا کرد در اجرای این برنامه با نیروهای بهداشتی همکاری داشته باشند تا شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس در کشور باشیم.

 

ستاد کرونا

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٥ آبان ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٤٦٨٩ | تعداد نمایش خبر : 138
 

خروج