صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در عید قربان ، قربانی ویروس کرونا نشوید

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم درجلسه ستاد کرونا قشم ضمن ارائه تصایر عدم رعایت پروتکل ها در مجتمع های تجاری و بازارها گفت: رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های پیشگیری از ویروس کرونا در سطح شهرستان خصوصا بازارها به حداقل رسیده است.

دکتر حمید رضا بهزادی با تشریح شرایط بحرانی شهرستان افزود : عدم رعایت پروتکل ها در بین مردم و دورهمی های خانوادگی در عید قربان پیش رو بسیار نگران کننده و زنگ خطری برای شهرستان است و خانواده ها می بایست مراقب باشند که در عید قربانی ، قربانی ویروس کرونا نشوند  .  

دکتر بهزادی با اشاره به نقش ائمه جمعه و جماعت شهر و روستا در فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا درخواست نمود که در جهت آموزش ، توصیه و تشویق افراد به رعایت شیوه نامه های بهداشتی  و استفاده از ماسک با کارکنان بهداشت و درمان همکاری کنند.

وی استقبال از طرح واکسیناسیون علیه بیماری کووید را در روستاهای شهرستان قشم کم اعلام کرد و بیان داشت : هیچ بیماری در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به دلیل کمبود دارو و تجهیزات با مشکل مواجه نشده است و نیروهای بهداشتی و درمانی با تمام توان خدمات ارائه میدهند .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم ضمن اشاره به نقش رابطین سلامت و پیام گزاران سلامت ادارات در آموزش نکات بهداشتی اظهار کرد :  انجام نیازسنجی اداری و خود ارزیابی سازمانی در تمامی ارگانها، قدمی موثر در کاهش و کنترل بیماریهای واگیر و غیر واگیر خواهد بود .

 

 

جلسه ستاد کرونا شهرستان قشم با حضور دکتر نصری فرماندار ، دکتر بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم و سایر مسئولین ادارات در سالن شبکه بهداشت و درمان برگزار و طبق مصوبات جلسه با توجه به شرایط بحرانی از نظر شیوع ویروس کرونا ، گروهای شغلی ۲، ۳ و ۴ تعطیل و تردد مسافر از مبادی ورودی ممنوع شد .

 

 

جلسه ستاد کرونا

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٩ تير ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٣٤٦٢ | تعداد نمایش خبر : 161
 

خروج