صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


زن باردار جوان قربانی شرکت در مراسم عروسی شد

امروز ۱۲ تیرماه، چهار نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان جان باختند و شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۴۶۴ نفر رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ارتباط زنده اینترنتی با خبر ساعت ۲۰ شبکه خلیج فارس گفت: جان باختگان سه آقا و یک خانم در بازه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال از بندرعباس و میناب بودند.

 

دکتر فاطمه نوروزیان افزود: امروز نیز ۱۴۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند و اکنون در مجموع ۶۹۸ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند.

 

وی افزود: از مجموع بستری ها، ۱۰۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۲۱ نفر از آن‌ها وخیم است.

 

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه اکنون استان هرمزگان در حال سپری کردن شرایط بحرانی است؛ گفت: ویروس کرونای آلفای ( انگلیسی ) در هرمزگان در حال انتشار است و خطر شیوع ویروس کرونای دلتا (هندی) نیز محتمل است.

 

دکتر نوروزیان دوری از تجمعات، استفاده از ماسک، شستشوی دست‌ها و حفظ قرنطینه توسط بیماران را هنوز مهمترین راههای جلوگیری از شیوع کرونا توسط هر ویروس جهش یافته عنوان کرد و گفت : البته در کنار این رعایت ها انجام هر چه سریعتر واکسیناسیون هم میتواند به قطع زنجیره گردش ویروس کمک کننده باشد. ‌

 

وی پرهیز از شرکت در تجمعات همچون عروسی و عزا را بسیار مهم دانست و گفت: هفته‌ گذشته یک خانم ۲۲ ساله باردار به علت شرکت در مراسم عروسی به کرونا مبتلا شد و متاسفانه جان خود را از دست داد و در واقع برگزار کنندگان مراسم عروسی باعث مرگ زن جوان باردار شدند.

 

دکتر نوروزیان

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ تير ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٣٢٩٨ | تعداد نمایش خبر : 1423
 

خروج