صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


هفت هرمزگانی دیگر قربانی کرونا در هرمزگان شدند

در تاریخ ۴ اردیبهشت با یک جهش، هفت نفر در جاسک و بندرعباس بر اثر ابتلای به کرونا جان باختند و شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۱۰۶ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ارتباط زنده اینترنتی با خبر ساعت ۲۰ شبکه خلیج فارس گفت: جان باختگان، یک خانم ۳۴ ساله از جاسک، سه خانم ۵۳ تا ۷۲ ساله از بندرعباس و سه مرد ۵۰ تا ۷۳ ساله از بندرعباس بودند.

دکتر فاطمه نوروزیان با بیان اینکه اکنون در مجموع ۴۵۳ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند، افزود: از مجموع بستری ها، ۷۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۵ نفر از آن‌ها وخیم است.

وی درخصوص واکسیناسیون مردم عادی در برابر کرونا هم گفت: اکنون واکسن‌های وارد شده به استان به گروه‌های هدف از جمله کادر درمان و بهداشت، افراد دارای بیماری های خاص و جانبازان بالای ۵۰ درصد تزریق می‌شود و در صورت افزایش جامعه هدف و امکان تزریق به مردم عادی، این موضوع اطلاع رسانی می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک ایران و کوبا هم اشاره کرد و افزود: در این مرحله، افراد سالمِ ۱۸ تا ۸۰ ساله ساکن بندرعباس می‌توانند در صورت تمایل با مراجعه به نشانی اینترنتی pasteurcovac.ir نام نویسی کنند و یا با شماره ۳۱۱۸ تماس بگیرند.

 

کرونا_فوتی

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٥ ارديبهشت ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٢٤١٥ | تعداد نمایش خبر : 269
 

خروج