صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


3 روستای سیاهو، گربند و بستانو در شهرستان بندرعباس قرنطینه می شوند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: وضعیت بندرعباس و روستاهای این شهرستان از نظر کرونا و رنگبندی ها قرمز است و این موضوع بسیار نگران کننده است.

دکتر عبدالجبار ذاکری افزود: عمده بیماران ما از نوع ویروس جهش یافته انگلیسی هستند عادی انگاری ها، دورهمی ها، خرید های عید و مسافرتها باعث شد از دو هفته گذشته موارد بصورت صعودی داشته باشیم.

وی ابراز کرد: اکنون ویروس جهش یافته انگلیسی به سرعت در حال گسترش است؛  129 مورد بستری در شهر بندرعباس داریم که این آمار نسبت به هفته گذشته دو برابر شده است.

دکتر ذاکری اظهار کرد: بیماران فعال که هم اکنون در قرنطینه هستند یک هزار و 750 نفر می باشند که نسبت به هفته گذشته دو برابر شده اند و مراکز غربالگری در شهرستان بندرعباس ظرف همین دو هفته ورودی مراجعین سه برابر شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس عنوان کرد: موارد و درصد مثبت ها از مراجعین قبلا بین 10 تا 20 درصد بود اکنون بین 35 تا 40 درصد افزایش پیدا کرده و این موضوع جای نگرانی دارد؛ اگر بدین صورت پیش برویم بیمارستانهای ما گنجایش حجم پذیرش بالای بیماران نخواهند داشت.

دکتر ذاکری با اشاره به افزایش موارد مبتلایان به کرونا در کل مناطق شهر بندرعباس اضافه کرد: هم اکنون این افزایش موارد بین 2 تا سه برابر در برخی از مناطق شهر مثل رسالت شمالی و جنوبی، بهشت بندر،  گلشهر جنوبی، پیامبر اعظم و الهیه شمالی مشاهده می شود.

وی تصریح کرد: 31 روستا در شهرستان بندرعباس درگیر بیماری کرونا است و تعداد روستاها روز به روز اضافه می شود از این تعداد روستا در ستاد شهرستانی مدیریت مبارزه با کرونا سه روستای سیاهو، گربند و بستانو مصوب شد که قرنطینه شوند و ورود خروج به این روستاها با محدودیت شدیدی روبرو خواهد بود.

ذاکری بیان کرد: همین توصیه ها، اطلاع رسانی و آموزشها به دلیل این است که شهروندان بتوانند از خود مراقبت کنند؛ عامل اصلی موفقیت ما خود مردم هستند اگر خود مراقبتی را به صورت جدی مد نظر قرار دهند، اکنون که در موقعیت بحران قرار داریم خیلی راحت می توانیم موفق شویم و از این موج به راحتی عبور کنیم.

اکنون ماه مبارک رمضان نزدیک است؛ مجالس افطاری به عنوان یک سنت خیر است ولی باید برای پیشگیری و کنترل این بیماری سعی کنیم با توزیع افطاری بصورت بسته های حمایتی به نیازمندان این سنت را جایگزین سفره های پرجمعیت افطار کنیم.

 

دکتر ذاکری

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٢٢٨٦ | تعداد نمایش خبر : 714
 

خروج