صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


ترس از کرونا جان بیمار مار گزیده را گرفت

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از مرگ بیمار مار گزیده خبر داد و گفت: به دنبال انتقال بیمار 60 ساله مینابی به اورژانس بیمارستان که به محض ورد و پس از بررسی اولیه از همراهان مشخص گردید بیمار در حدود 10 روز قبل دچار مارگزیدگی شده بود که به دلیل ترس از کرونا به بیمارستان مراجعه نمی کند.

دکتر محمد مورخ افزود: به محض ورود با زنگ تریاژ و تشخیص به ایست قلبی تنفسی به اتاق سی.پی.آر منتقل و کار احیاء بیمار در مرحله نخست آغاز شد که با توجه به وضعیت بحرانی بیمار به علت اختلال انعقادی منتشره داخلی عروق و خونریزی ارگانهای حیاتی با مشاوره متخصص جراح  عمومی بلافاصله به اتاق عمل منتقل شد.

وی عنوان کرد: پس از انتقال به اتاق عمل حدود 2 لیتر خون از حفره قفسه صدری بیمار خارج شد؛ ولی به علت نارسایی هم زمان، چند ارگانی ناشی از سم مار، ایست مجدد قلبی ریوی رخ داده و به احیا جواب نداد.

دکتر مورخ از مردم خواست در صورت بروز چنین حوادثی به هیچ عنوان ترس از بیماری در این مرکز را نداشته باشند و سریعا در چنین مواردی خود را به مراکز درمانی برسانند؛ چه بسا در مواردی یکی از بیماران دیابتی که دچار کرونا شده بود به دلیل عدم مراجعه زود هنگام و همچنین جراحات وارده به پای بیمار دچار عفونت شدید گردیده و احتمال از دست دادن و نقص عضو در ناحیه ایجاد شده را دارد.

وی خاطر نشان کرد: اگر بیمار مارگزیده تا 48 یا 72 ساعت زودتر به مراکز درمانی مراجعه می کرد، تحت درمان قرار می گرفت و از خطر مرگ نجات پیدا می کرد.

 

 

میناب

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٧٦٠٣ | تعداد نمایش خبر : 632
 

خروج