صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اولین مجری طرح سلامت معنوی بیماران در استان هرمزگان
 

رئیس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان در آئین افتتاح طرح سلامت معنوی بیماران در بیمارستان شهید محمدی گفت: پرستش و عبادت ندای فطرت انسان ، راز آفرینش و اصلی ترین نیاز بشر است.لذا با اجرای طرح سلامت معنوی بیماران به نیازهای معنوی این عزیزان در کنار سایر نیازهای درمانی توجه ویژه ای شده است .

حجت الاسلام و المسلمین فروزان نژاد در ادامه  با تاکید بر این که  اجرای معنویات در کنار درمان بیماران بسیار ارزشمند است و نقش مهمی در پیشرفت روند درمانی آن ها  خواهد داشت گفت: اولین دستوری که پیامبر به آن ملزم شد ادای فریضه نماز بوده است و بر همه ما واجب است که نسبت به ادای این دستور الهی در خانواده و جامعه کوشا بوده و شرایط آن رافراهم نمائیم.

فروزان نژاد ضمن بیان این که هیچ کاری به اندازه نماز فراوانی ،برکت و عزت را در پی نخواهد داشت خدمات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و بیمارستان شهید محمدی را در خصوص ایجاد بستر مناسب برای ادای این واجب الهی و انجام فرایض و توجه به نیازهای معنوی بیماران را بسیار ارزنده و در خور تقدیر دانست.

طی این آیین حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای تقوی مسئول دفتر نهاد رهبری و نمایندگی ولی فقیه در استان نیز ضمن گرامیداشت ایام ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و فرخنده خواندن تقارن ایام ولادت را با اجرای برنامه سلامت معنوی بیماران گفت: نماز تنها عبادتی است که در هیچ شرایطی حتی بیماری از انسان ساقط نمی شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای تقوی ضمن بیان این که بهره مندی بیماران از حق طبیعی خود در امور معنوی بسیار حائز اهمیت است گفت ستاد اقامه نماز کشور به منظور بهره مندی بیماران بستری از حقوق معنوی خود با مشارکت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی طی تفاهم نامه ای اقدام به برگزاری طرح سلامت معنوی کرده است.

وی اهداف این طرح را توجه بخشی به سلامت معنوی و نقش معنویت و نماز در بهبود وضعیت بیماران ،ترویج اقامه نماز و رونق بخشی به نمازهای جماعت بیمارستان ها و مراکز درمانی،آموزش و توانمند سازی پرستاران و بهیاران در زمینه احکام نماز بیماران و الگوسازی بیمارستان نمازی و تعمیم آن در مراکز درمانی کشور دانست و یاد آور شد بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اولین بیمارستان در استان هرمزگان است که طرح سلامت معنوی در آن اجرا می شود.

وی همچنین  با اشاره به اهمیت این طرح خاطر نشان کرد: نقش کادر درمانی در اجرای این طرح بسیار حائز اهمیت می باشد و فراهم نمودن شرایطی که بیمار بتواند در بستر بیماری در مراکز درمانی فرایض دینی خود را به نحو مطلوب به جا آورد تکلیفیست بر عهده متولیان درمانی که اجرای آن موجب برکات فراوانی خواهد شد.

اجرای این طرح در مراسم افتتاحیه با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان ، رئیس دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ،ریاست بیمارستان شهید محمدی  و حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای سعیدی مدرس اعزامی از مرکز تخصصی نماز  به همراه معاونین ،مسئولین و کادر درمانی گروه هدف در روز دوشنبه هفتم دیماه آغاز شد.

آموزش برنامه های این طرح به مدت یک هفته در دوشیفت صبح و عصر برای کارکنان کادر درمانی بیمارستان شهید محمدی برگزار خواهد شد که طی آن حدود 700 نفر پرستار ،بهیار و کمک بهیار اصول و احکام مربوط به انجام فرایض دینی و  امور معنوی بیماران را فرا خواهند گرفت.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٧ دی ١٣٩٤  |  کد خبر : ٣٢٨١ | تعداد نمایش خبر : 1946
 

 


خروج