فرماندار رودان:
فقط مشاغل گروه يك اجازه فعاليت دارند / وضعیت کرونایی رودان قرمز است

 

فرماندار رودان به همراه دكتر عليمراد مديرشبكه بهداشت و درمان، رييس اتاق اصناف، نمايندگان ادارات تعزيرات و پليس اماكن از اجراي محدوديت هاي كرونايي اصناف این شهرستان بازديد كردند.

فرماندار رودان در حاشيه اين بازديد با اشاره به وضعيت قرمز شهرستان گفت: مصوبات و محدوديت‌هاي جديد كرونايي كه در ستاد مقابله با كروناي استان به تصويب رسيده است در شرايط فعلي در حكم قانون و براي همه اصناف، افراد و دستگاه ها لازم‌الاجرا مي باشد.

دکتر غلامپور افزود: وضعيت شهرستان از حيث شيوع ويروس كرونا قرمز و بحراني است و عدم رعايت دستورالعمل ها و پروتكل هاي بهداشتي، برخورد قضايي را در پي خواهد داشت.

وی بیان کرد: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامي، در صورت گزارش شبكه بهداشت و درمان و يا ساير ضابطان قضايي، براي افراد حقيقي و حقوقي كه پروتكل ها و شيوه نامه هاي بهداشتي را ناديده گرفته و نقض كنند، به اتهام تهديد عليه بهداشت عمومي، پرونده قضايي تشكيل و در شعب ويژه رسيدگي خواهد شد و قطعا احكام صادره جنبه پيشگيرانه و بازدارنده خواهد داشت.

مدير شبكه بهداشت و درمان رودان با تاكيد بر اينكه تمامي پروتكل هاي بهداشتي به اصناف ابلاغ شده است؛ گفت: در صورت عدم رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي، واحد صنفي پلمب و با متخلفان برخورد خواهد شد.

دکتر عباس علیمراد افزود: دستگاه ها، نهادها و بخصوص بانك ها نيز بايد بر اساس مصوبات ابلاغي فعاليت نمايند و انتظار اين است، شهروندان حتي‌الامكان از مراجعه غير ضروري به ادارات، اماكن عمومي و دستگاه ها خودداري كنند.

مدير شبكه بهداشت و درمان رودان اعلام کرد: در صورتي كه اصناف در رعايت پروتكل ها پيشقدم مي شدند و شهروندان نيز از برپايي دورهمي، عروسي و مراسمات اجتناب مي كردند با چنين وضعيت بحراني مواجه نمي شديم  و ديگر شاهد تعطيلي مغازه ها و كسب و كارها همچنین ضرر و زيان آنها نبوديم.

 

 

 

رودان

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٢٨٥٤ | تعداد نمایش خبر : 171
 

خروج