صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان:
عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری بیماری، باعث شیوع مجدد بیماری می‌شود

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان در جلسه ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا گفت: استفاده از ماسک بین شهروندان و صنوف کاهش پیدا کرده و یکی از مهمترین علل بالا رفتن آمار این بیماری در شهرستان پارسیان دورهمی ها و تجمعات است.

دکتر آمنه ماجدی ضمن تشکر از حمایتهای فرماندار و سایر ارگان ها در مقابله با این بیماری از اعضای ستاد مقابله با کرونا خواست که پرسنل ادارات پر تردد جهت غربالگری و نمونه گیری کرونا به مرکز بهداشت مراجعه کنند.

وی به یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در شهرستان وجود دارد اشاره کرد و گفت: عدم رعایت قرنطینه توسط کسانی که جزو موارد مثبت هستند و در شهر تردد می کنند یکی از عوامل شیوع بیماری در خانواده ها است.

فرماندار پارسیان در این جلسه بیان کرد: دستگاه های اجرایی شهرستان جهت همکاری و نهادینه کردن تست دهی بیماری کرونا در راستای شناسایی افراد ناقل و مدیریت این ویروس پیش قدم شوند.

وی با اشاره به فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راه پیشگیری از کرونا است و هرگونه تجمع، روند شیوع کرونا در سطح شهرستان را گسترش می دهد.

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در پارسیان اظهار داشت: با توجه به وضعیت نگران کننده ای که نسبت به شیوع دوباره ویروس کرونا وجود دارد کارمندان دولتی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باید الگویی مناسب برای دیگر شهروندان باشند و ادارات پر تردد باید در اولین فرصت جهت آزمایش تست کرونا با شبکه بهداشت همکاری کنند.

مهندس رضاپور رعایت بهداشت فردی، استفاده مداوم از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را از مهمترین راهکارهای مقابله با کرونا عنوان کرد و افزود: رعایت این سه اصل ساده تا حدود زیادی از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می کند.

جلسه ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا به ریاست فرماندار پارسیان، مدیر و معاون شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضا در محل فرمانداری تشکیل شد.

 

پارسیان

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩  |  کد خبر : ٢٠٩٤٨ | تعداد نمایش خبر : 39
 

خروج