صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به همراه جمعی از مدیران معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با حضور در زندان مرکزی بندرعباس وضعیت بهداشت و درمان این مرکز را مورد ارزیابی میدانی قرار دادند.  

دکتر حسین فرشیدی پس از بازدید از بخش های مختلف زندان بندرعباس از پایگاه سلامت مستقر در این زندان دیدن کرد.

دکتر فرشیدی گفت: مهمترین عامل در انتقال ویروس کرونا تراکم جمعیتی است و زندان ها با توجه به موقعیت و بحث تراکم جمعیت قطعا اگر ویروس و یا بیماری به هر شکلی وارد این جمعیت شود کنترل آن مشکل و موجب عوارضی از جمله افزایش موارد بستری و مرگ و میر خواهد شد.

وی با اشاره به بازدید از بخش های مختلف زندان به ویژه بخش های مختلف پایگاه سلامت و دیدار با پرسنل و پزشک این پایگاه عنوان کرد: باید به مدیران و همه کسانی که در وضعیت اپیدمی بیماری کرونا مدیریت بسیار خوبی در بحث پیشگیری از بیماری در زندان داشتند تبریک و خداقوت گفت.

دکتر فرشیدی بیان کرد: ایجاد موقعیت مناسب در جهت کاهش تجمع و پیشگیری از بیماری با دادن مرخصی به تعداد زیادی از زندانیان، و اینکه با این اقدامات مناسب هیچ یک از کارکنان و زندانیان به بیماری مبتلا نشده اند نشان از مدیریت بسیار خوب مجموعه زندان در تامین سلامت کارکنان و زندانیان می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از نکات مهم و قابل توجه در جهت پیشگیری و کنترل بیماری غربالگری و جداسازی موارد مشکوک که دارای علائم هستند و عدم انتقال آنان به بندها تا پایان دوران قرنطینگی عنوان کرد.

دکتر فرشیدی اظهار کرد: مقرر شد تمام کسانی که به هر شکلی قرار است وارد فضای زندان و بخش های آن شوند از آنها تست گرفته و با نتیجه تست منفی اجازه ورود به آنها داده شود. که این موضوع کمک می کند، بتوان شیوع بیماری را کنترل کرد.   

 

دکتر فخار معاون فنی معاونت بهداشتی، مهندس مریدی مدیر گروه سلامت محیط کار معاونت بهداشتی و دکتر ذاکری رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان را در این بازدید همراهی کردند. 

 

 

زندان مرکزی بندرعباس

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩  |  کد خبر : ٢٠٠٣٩ | تعداد نمایش خبر : 139
 

خروج