صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


افزایش بیماران کرونایی در هرمزگان

 

رئیس دانشگاه علوم پرشکی هرمزگان گفت: آمار مبتلایان و بستری در استان رو به افزایش است و مردم باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

دکتر حسین فرشیدی افزود: در۲۴ ساعت گذشته یک نفر دیگر بر اثر کرونا در استان جان باخت و شمار جان باختگان به ۸۱۰ نفر رسید.

وی گفت: فرد جان باخته مردی ۴۳ ساله از بندرعباس بود.

رئیس دانشگاه علوم پرشکی هرمزگان عنوان کرد: اکنون ۱۸۱ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری اند که از این شمار ۵۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بسر می‌برند که حال ۱۵ نفر از آن‌ها وخیم است.

وی بیان کرد: در این هفته ۲۰ درصد آمار بیماران بستری در استان افزایش پیدا کرد و اکنون درصد موارد مثبت در آزمایش‌ها به ۳۵ درصد رسیده است.

فرشیدی اظهار کرد: ۷۶ درصد از افرادی که تاکنون در استان به کرونا مبتلا شده اند ساکنان شهر‌ها و ۲۴ درصد ساکنان روستا‌ها بوده اند که افزایش سفر به روستا‌ها می‌تواند این آمار را تغییر دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: میانگین سن فوتی‌های کرونا در استان ۶۳ سال و میانگین سن افراد بستری شده ۵۳ سال است.

دکتر فرشیدی تصریح کرد: ظرف دو سه هفته گذشته آمار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان کاهش یافته است که نتیجه آن دو سه هفته آینده با افزایش شمار بستری‌ها و فوتی‌ها خود را نشان خواهد داد.

وی ابراز کرد: خانواده‌ها از پذیرش مسافران خودادری کنند، زیرا وضعیت در کشور قرمز هست و مسافرت‌ها می‌تواند به افزایش شیوع بیماری در استان منجر شود.

فرشیدی گفت: با پیگیری‌های استاندار هرمزگان و افزایش تولید ماسک از روز یکشنبه ماسک در استان با قیمت هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد و نباید بالاتر از این رقم ماسک در داروخانه‌ها و دیگر مراکز به فروش برسد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۴ هزار و ۴۴ آزمایش کووید ۱۹ در استان انجام شده است.

 

 

دکتر حسین فرشیدی

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٢٥ مهر ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٩٤٤٦ | تعداد نمایش خبر : 345
 

خروج