صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت بهداشتی 


بازدید از مرکز بهداشتی ودرمانی فین و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رضوان

 

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  به همراه رئیس مرکزبهداشت شهرستان بندرعباس ازمرکز بهداشتی ودرمانی  فین و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رضوان بازدیدکرد واز نزدیک درجریان روند ارائه خدمات بهداشتی دراین مرکز قرارگرفت .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با مسئولین مراکز درخصوص چگونگی استقرارنیروهای کمک رسانی و ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی درمناطق زلزله زده بحث گفتگو کرد .

دکترمحمود حسین پور گفت : اززمان وقوع زلزله خدمات پزشکی مامایی و پرستاری و بهداشتی در چادرمرکزبهداشت و همچنین خدمات دندانپزشکی درکانکس صورت می گیرد.و خدمت رسانی به بیماران همچنان بی وقفه ادامه دارد

وی با اشاره به کنترل وضعیت بهداشتی آب افزود: نظارت بروضعیت سلامت آب آشامیدنی یکی از رسالت های کاری ما است

و اداره آب وفاضلاب نیز دراین مناطق موظف به تامین آب سالم دربین مردم می باشد.

همچنین بهداشت محیط مسئولیت بررسی و آزمایش به منظور تعیین وضعیت سلامت آب را برعهده دارد که شایسته است کارشناسان بهداشت محیط ازطریق سنجش کلر باقی مانده وآزمایش میکروبی دراین مناطق به رسالت خودبپردازند

معاون بهداشتی اظهارکرد : اگر درمواقع سیل زلزله و حوادث غیرمترقبه این رسالت به خوبی انجام نشود با بیماریهای گوارشی مواجه خواهیم شد.

رئیس مرکز بهداشت استان گفت : زلزله یکی از سوانح طبیعی است که باعث ایجاد فشار روانی درافراد شده و سلامت روحی وروانی افراد به خطر می اندازد و باعث ظهور مشکلات رفتاری  و عدم کنترل احساسات می شود به همین جهت نیاز به مشاوره   روانپزشکی و ویزیت متخصصین اعصاب و روان در این مناطق است تا این افراد را هرچه زود تر به زندگی طبیعی برگردانند.

 شایان ذکر است طی این بازدید علاوه بر روند ارائه خدمات از تجهیزات و داروهای موجود در این مراکز  نیزبازدید صورت گرفت .

دکترفریده فخار معاون فنی معاونت بهداشتی و جمعی از مسئولین معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این بازدید حضور داشتند .

 

 

بازدید

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٣٠ آبان ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٥٩٢٣ | تعداد نمایش خبر : 296
 

خروج