صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت بهداشتی 


تمام زنان باردار واکسینه می شوند
خانم های باردار بالای ۱۲ هفته جهت واکسیناسیون اقدام نمایند

دکتر محمود حسین پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این خصوص گفت: تمامی خانم های بارداری که بیش از ۱۸ سال سن دارند و بالای هفته ۱۲ بارداری می باشند  هر چه سریعتر جهت انجام واکسیناسیون اقدام نمایند.

 

دکتر حسین پور با اشاره به اینکه نیازی به ثبت نام زنان باردار در سامانه واکسیناسیون نمی باشد گفت : ولیکن شرط لازم برای واکسیناسیون زنان باردار داشتن حداقل یک بار مراقبت قبل از تزریق واکسن می باشد که برای دریافت این مراقبت لازم است  به مرکز بهداشتی محل سکونت  خود به صورت حضوری مراجعه نموده و پس از دریافت مراقبتهای مرتبط با بارداری با در دست داشتن معرفی نامه مرکز بهداشت جهت واکسیناسیون اقدام نمایند.

 

حسین پور افزود: خانم های باردار پس از دریافت معرفی نامه مرکز بهداشت نیازی به ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir ندارند و بدون نوبت به هر کدام از مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه نموده واکسن سینوفارم دریافت کنند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن اشاره به نقش و اهمیت واکسیناسیون در کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید گفت: زنان باردار به جهت حفظ سلامت خود و فرزندشان هرچه سریعتر جهت واکسیناسیون اقدام نمایند.

 

واکسیناسیون زنان باردار

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ شهريور ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٤١٥٠ | تعداد نمایش خبر : 188
 

خروج