صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت بهداشتی 


کوشش مجاهدانه ی مدافعان سلامت در مناطق روستایی به ثمر نشست
پوشش 80 درصدی واکسیناسیون در روستاهای بندرعباس

دکتر عبدالجبار ذاکری رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس ضمن بیان اینکه پوشش 80 درصدی واکسیناسیون در روستاهای بندرعباس محقق گردیده است افزود: روستاهای با جمعیت کمتر از 500 نفر شهرستان بندرعباس واکسینه شدند.

دکتر ذاکری با اشاره به اینکه با اجرای طرح واکسیناسیون روستاها، ساکنین 137 روستای شهر بندرعباس تا کنون واکسینه شدند گفت: به همت تلاش کارکنان بهداشت در خط مقدم سلامت شهرستان بندرعباس، تمامی روستاییان بالای 18 سال با جمعیت کمتر از 500 نفر، واکسن کرونا دریافت کردند.

  ذاکری از واکسیناسیون روستاهای تحت پوشش مراکز پاقلاتان، قطب آباد، شمیل، گچین، سیاهو، خونسرخ، حسن لنگی، فین، رضوان، ایسین، سرخون، گنو، تازیان، قلعه قاضی، تخت، خورگو، چاهستان، چاه فعله و تلگردوخبر داد و یادآور گردید که این طرح با مشارکت و همکاری مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس و سپاه ناحیه شهرستان بندرعباس به منظور واکسیناسیون ساکنین روستاهای تابعه از تاریخ 22 شهریور ماه 1400 آغاز و مقرر شد که در 2 مرحله انجام پذیرد. که بیش از 260 نفر به صورت مستقیم و در قالب تیم های سه و چهار نفره، انجام واکسیناسیون مناطق روستایی قمر و سیّار را عهده دار بودند.  

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با عنوان اینکه در مرحله ی نخست، واکسیناسیون روستاهای با جمعیت کمتر از 500 نفر در دستور کار قرار داشت که  هم اکنون این مرحله با پوشش80 درصدی واکسیناسیون روستائیان به پایان رسیده است گفت: دومین مرحله از طرح واکسیناسیون روستائیان، شامل روستاهای با جمعیت بیش از 500 نفر، از امروز 27 شهریور ماه آغاز شده است. در این مرحله، 78 روستا واکسینه خواهند شد.

 

 

واکسیناسیون

 

تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٤١١٤ | تعداد نمایش خبر : 117
 

خروج