صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
تولید محصولات دانش بنیان لازمه تحقیقات کاربردی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش در دانشکده داروسازی و علوم دارویی بندرعباس گفت: با انجام تحقیقات کاربردی در حوزه های مختلف بیوتکنولوژی دارویی، فارماسیوتکس، داروسازی بالینی و فارماکوگنوزی محصولات دارویی و دانش بنیان تولید کنیم.

دکتر سید حسین داودی افزود: خوشبختانه دانشجویان دانشکده داروسازی بندرعباس با انجام طرح های تحقیقاتی، مقالات ISI، پایان نامه ها و تالیف کتب مختلف گام های موثری در راستای انجام تحقیقات و پژوهش برداشته اند.

وی با اشاره به اثرات سلامت محور محصولات دارویی برگرفته از موجودات دریایی بیان کرد: با توجه به ظرفیت بسیار خوب دریا در استان هرمزگان دانشجویان باید به سمت تولید محصولاتی با استفاده از جلبک ها، خیارهای دریایی و نرم تنان هدایت شوند.

دکتر داودی اظهار کرد: هر چند هرمزگان به لحاظ گیاهان دارویی در مناطق مختلف از جمله گنو، بشاگرد، کوهشاه احمدی بسیار غنی است؛ اما در همجواری با دریا بستری مناسب برای تولید دارو از موجودات دریایی فراهم است.

وی از غرفه های این نمایشگاه که توسط دانشجویان دانشکده داروسازی بندرعباس با ارائه دستاوردهای پژوهشی در حوزه داروسازی راه اندازی شده بود بازدید کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ادامه بازدید از این نمایشگاه پژوهشی با اعضاء هیئت علمی دانشکده داروسازی دیدار و گفتگو کرد.

 

 

تاریخ درج خبر : شنبه ١٧ آذر ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٣٤٣٤ | تعداد نمایش خبر : 562
 

خروج