واکسیناسیون اولین و بهترین قدم در پیشگیری

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت : انجام واکسیناسیون به موقع اطفال اولین اقدام در پیشگیری از بیماریها خواهد بود .

دکتر بهزادی در جلسه شورای سلامت شهرستان با اشاره به اهمیت واکسیناسیون افزود : واکسیناسیون تکمیلی کودکان ۹ ماه تا ۷ ساله علیه بیماری سرخک ، سرخجه و اوریون از ۸ آبان ماه ۱۴۰۰ آغاز میشود و نیاز است خانواده های دارای کودکان واجد شرایط دریافت واکسن به خانه های بهداشت و پایگاهها مراجعه نمایند .

وی با اشاره به نقش رسانه های در ارتقاء سطح سلامت ساکنین عنوان کرد : آگاه سازی و ترغیب مردم به دنبال کردن مطالب علمی و پزشکی از منابع معتبر از اهمیت بالایی در ارتقاء سطح سلامت برخوردار است ،

 وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی و رسانه ها در اجرای طرح واکسیناسیون از طریق همراهی و اطلاع رسانی نقش موثری و سازنده ای خواهند داشت .

دکتر بهزادی با اشاره به کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا بیان داشت : انجام واکسیناسیون به منظور ارتقاء سطح ایمنی جمعی ادامه خواهد داشت .

دکتر بهزادی رعایت پروتکل های بهداشتی را با توجه به آغاز فصل گردشگری شهرستان قشم مهم دانست و اظهار کرد : نصب کارت واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در همه واحد‌های صنفی در کنار کارت بهداشت متصدیان به منظور کنترل توسط بازرسین بهداشت ضرورتی است .

جلسه شورای سلامت شهرستان قشم با حضور دکتر حمید رضا بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری فرماندار قشم و سایر مسیولین ادارات با دستور کار جلسه ؛ (طرح واکسیناسیون علیه سرخک،سرخجه ، اوریون و  پیشگیری از بیماری کووید )در سالن فرمانداری تشکیل شد .

 

جلسه شورای سلامت

 

تاریخ درج خبر : شنبه ٨ آبان ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٤٧٢٤ | تعداد نمایش خبر : 84
 

خروج