نقش مهم مراقبتهای بهداشتی اولیه در ارتقاء سطح سلامت روان

کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت : غربالگری و شناسایی زود هنگام اختلالات روانی ،عصبی توسط کلیه سطوح نظام مراقبت های بهداشتی - درمانی می تواند نقش اساسی در ارتقاء سطح سلامت روان داشته باشد.

دکتر موسی چاکری افزود : ارتقاء شاخص های بهداشت روان در جامعه با برگزاری مستمر کلاس های بازآموزی و حساس سازی تمامی سطوح مراقبت در شهرستان میسر خواهد شد.

وی با اشاره به نقش کلیدی آموزش و نیاز به کلاس های بازآموزی بیان کرد : افزایش دانش و مهارت پزشکان خانواده با تاکید بر فوریتهای روانپزشکی و نورولوژی در مراکز خدمات جامع سلامت به منظور شناسایی زود هنگام بیماریها حائض اهمیت و در برنامه عملیاتی واحد سلامت روان شبکه گنجانده شده است .

کلاس بازآموزی روانپزشکی و نورولوژی با حضور متخصصین روانپزشکی و نورولوژی بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم به صورت وبینار برای گروه هدف (پزشکان خانواده مراکز خدمات جامع سلامت)و با همکاری خانه مشارکت شهرستان قشم برگزار و در این کلاس ضمن بازآموزی اورژانس های روانپزشکی و نورولوژی ، معیارهای تشخیصی ، مداخله، درمان و مدیریت دارویی اورژانس های مرتبط با اختلالات روانپزشکی و نورولوژیکی مورد تاکید و توضیح قرار گرفته و  در خصوص غربالگری ، شناسایی زود هنگام و موارد لازم در ارجاع به موقع به سطح دو(سطح تخصصی) بحث و تبادل نظر شد.

 

کلاس بازآموزی

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٢ مهر ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٤٣٥٥ | تعداد نمایش خبر : 147
 

خروج