صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت توسعه و مدیریت منابع 


برگزاری همایش روز آمار در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

همایش روز ملی آمار با حضور مسئولین و کارشناسان واحد آمار و فناوری اطلاعات سلامت واحد های تابعه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در سالن معاونت غذا و دارو دانشگاه برگزار شد.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن تبریک روز آمار به کارکنان و کارشناسان این حوزه از تلاش های آنان در حوزه های علمی، تخصصی و همچنین پیشبرد اهداف آماری دانشگاه تشکر کرد.

دکتر حسام الدین کمال زاده افزود: تلاش های تیم آمار دانشگاه در سراسر استان در قالب همدلی و مشارکت گروهی بسیار ستودنی است؛ امیدواریم بتوانیم با توجه به تغییرات اساسی که در جمع آوری و انتشار آمار با استفاده از فناوری های نوین صورت گرفته، بیش از پیش موفق باشیم و کارهای بزرگی به انجام برسانیم.

دکتر شهرام زارع پیشکسوت آمار و استاد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کارهای بسیار بزرگی در طول این سالها در زمینه آمار در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انجام شده است؛ در گذشته تهیه و تجزیه و تحلیل آمار فقط به صورت تئوری بود، اما امروزه آمار در همه مراحل توسعه و تصمیم گیری و در همه بخش ها سیاسی اجتماعی، فرهنگی قابل استفاده و کاربردی است.

دکتر زارع ابراز کرد: ما بعنوان متولیان آمار در مراحل و سطوح مختلف در قبال جامعه وظیفه داریم؛ چرا که تصمیم گیری ها بر اساس آمار است؛ هر چه آمار را بصورت کاربردی انجام دهیم بدون شک در تصمیم گیری مدیران کارآمد خواهد بود.

وی عنوان کرد: با توجه به عملکرد سازمان ها در ارائه خدمت درخواست ها واقعی است و واحد ها نیازمند آمار و اطلاعات کافی برای تصمیم گیری صحیح و دقیق هستند، و این امر نشان از این است که آمار چقدر در توسعه و آبادانی کشور تاثیر گذار خواهد بود.

دکتر زارع اظهار کرد: امیدواریم کارشناسان ما در آینده بتوانند با تجزیه و تحلیل آمار نقش بیشتری بصورت علمی، کاربردی و دقیق در توسعه حوزه آمار داشته باشند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به نقش داشبورد های مدیریتی در روند ارائه خدمت در واحد های مدیریتی بیان کرد: بخش عمده ای از طراحی و توسعه داشبورد های مدیریتی مربوط به آمار است که باید فعال شوند و فعال شدن این داشبورد ها حسن های زیادی برای سازمان دارد.

دکتر زارع خاطر نشان کرد: داشبوردهای مدیریتی همه واحد ها به فراخور نیاز می توانند تجزیه تحلیل های تخصصی را داشته باشند و نیازهای تخصصی واحد های مختلف را تامین کنند. لذا اگر در این حوزه فعالیت های اساسی صورت گیرد؛ بخش عمده ای از رسالت حوزه آمار تحقق می یابد.

رئیس گروه آمار مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی کشور ها حجم و کیفیت بانک های اطلاعاتی است که در اختیار آنها قرار دارد؛ که بر اساس آن سیاست گذاری و برنامه ریزی انجام می شود.

دکتر مریم رضایی سرخایی، افزود: افزایش میزان علاقه مندی مدیران به استفاده از اطلاعات، علاقه مند کردن دانشجویان رشته HIT به حوزه آمار و فناوری که در دوره های کارآموزی که در مدیریت مستقر می شوند، با کسب توان فنی و تخصصی، در آینده جذب سیستم شوند؛ از وظایف کارشناسان حوزه آمار است.

 

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٣ آبان ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٦٠٥٥ | تعداد نمایش خبر : 377
 

خروج