صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


دکترشکاری رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در دومین همایش تحول نظام سلامت در بندرعباس :
کاهش هزینه های درمانی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب و اهداف طرح تحول نظام سلامت است

دومین همایش ملی برنامه تحول سلامت با حضور دکتر محمد شکاری رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان ، دکتر حیرانی مشاور رییس دانشگاه و دبیر علمی همایش ، اعضاء هیئت رییسه دانشگاه ، کارشناسان تخصصی برنامه تحول نظام سلامت در حوزه های بهداشت و درمان از دانشگاههای علوم پزشکی خراسان شمالی ، تبریز ، کرمان ، رفسنجان و برخی از شهرهای استان هرمزگان با هدف بررسی چشم انداز و فرصت های برنامه تحول نظام سلامت در مجتمع فارابی بندرعباس برگزار شد  .

دکتر محمد شکاری در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم با اشاره به آغاز برنامه تحول نظام سلامت در اردیبهشت ماه  سال 93 گفت : از اردیبهشت سال 93 و با سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب ، شاهد شروع اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور بودیم .

وی افزود : از اهداف برنامه تحول نظام سلامت که جزو دغدغه های مقام عظمای ولایت نیز بود ، کاهش هزینه های درمانی از جیب مردم و اینکه یک بیمار از زمانی که وارد یک مرکز درمانی می شود دغدغه یا رنجی غیر از بیماری خود نداشته باشد ، بود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان اظهار کرد : برنامه تحول نظام سلامت در حوزه درمان با هشت برنامه شامل کاهش پرداخت از جیب مردم ، بیمه افراد فاقد بیمه ، ترویج زایمان طبیعی ، مقیم شدن متخصصان در بیمارستان های دولتی ، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم ، ارتقای کیفیت ویزیت و هتلینگ ، راه اندازی اورژانس هوایی و اصلاح تعرفه ها و نظارت بر آنها همراه بود .

دکتر شکاری ابراز کرد : با توجه به همه کمی و کاستی ها در اجرای برنامه های مختلف در حوزه بهداشت و درمان باید نقد منصفانه صورت گیرد ؛ اینکه برخی ها می گویند وزارت بهداشت از بخش خصوصی استقبال نمی کند ، صحیح نیست . ما از کسانی که می خواهند بیمارستان ، کلینیک یا هرگونه مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی راه اندازی کنند ، حمایت می کنیم ؛ حتی این آمادگی را داریم که زمین های مربوط به دانشگاه را با هماهنگی وزارت بهداشت در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم تا این مراکز ایجاد شود .

وی با اشاره به اجرای هتلینگ در بیمارستانهای دولتی استان گفت : وضعیت بیمارستانهای استان قبل و بعد از برنامه تحول را اگر مورد ارزیابی قرار دهیم ، متوجه می شویم تحولی عظیم در زیباسازی و تجهیز بیمارستانها صورت گرفته است ؛ که این امر رضایتمندی بیماران و مراجعه کنندگان را به همراه داشته است .

دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده گفت : کاهش میزان پرداختی بیماران برای خدمات درمانی و بستری ، افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی بستری و سرپایی ، بهبود کیفیت خدمات درمانی ، مطلوب سازی فضا و امکانات بیمارستان های دولتی ، تکریم بیماران در مراجعه به مراکز درمانی و ترویج زایمان طبیعی از اهم محورهای همایش در حوزه درمان می باشد .

نجاتی زاده با اشاره به اینکه اولین همایش ملی برنامه تحول نظام سلامت در سال 93 مورد استقبال دست اندرکاران بهداشت و درمان قرار گرفته است خاطر نشان کرد : ماندگاری نیروی انسانی در برنامه تحول خود مراقبتی ، سلامت دهان و دندان ، استاندارد سازی واحد های بهداشتی درمانی و تأمین مصرف بهینه دارو از اهم مباحث ارائه شده در حوزه بهداشت و غذا و دارو در این همایش بود .

دومین همایش برنامه تحول نظام سلامت با ارائه بیش از 60 مقاله از سراسر کشور و حضور بیش از 150 نفر در سالن فارابی مجتمع آموزشی درمانی پیامبر اعظم به مدت یک روز برگزار شد .

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٥  |  کد خبر : ٤٥٣٠ | تعداد نمایش خبر : 1107
 

خروج