صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در همایش غذا و دارو دانشگاههای کلان منطقه پنج کشور گفت :
با کمبود نیروی متخصص داروساز در بیمارستان ها و داروخانه های استان هرمزگان مواجه هستیم

 رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در همایش غذا و دارو دانشگاههای کلان منطقه پنج کشور در استان بوشهر گفت: با حمایتها و پشتیبانی های دولت تدبیر و امید اقدامهای زیادی در کشور در زمینه بهبود وضعیت دارو انجام گرفته ولی به نظر می رسد در حوزه تجهیزات مصرفی باید ساماندهی بیشتری انجام شود.

 

وی افزود: در زمینه واردات و صادرات، کالاهای سلامت محور نقش ویژه ای دارند و هنوز علی رغم تمام پیشرفتهایی که در این خصوص داشته ایم ، کمبودها و مشکلاتی وجود دارد.

 

دکتر محمد شکاری یکی از چالشهای پیش روی این استان را با توجه به حجم زیاد ورود کار و استراتژیک بودن منطقه از نظر واردات و صادرات را کمبود نیروی انسانی متخصص و غیر متخصص در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد و افزود : از دیگر مشکلات در زمینه دارو در استان هرمزگان، کمبود نیروی متخصص داروساز در بیمارستان ها و داروخانه ها است.

 

قائم مقام وزیر بهداشت و درمان در استان تصریح کرد: باید مصرف داروهای شایع در بیماری های مزمن مورد مطالعات دارویی قرار گیرد.

 

وی خواستار همکاری هرچه بیشتر معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه های کشور با سازمان غذا و دارو در اجرای پروژه های تحقیقات دارویی شد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان تاکید کرد: ضروریست تا آزمایشگاه های موجود در مبادی ورودی گمرکی و مناطق آزاد به آنالیزورهای پیشرفته مجهز شوند تا در رابطه با ورود مواد اولیه وارداتی و همچنین کالاهای سلامت محور نظیر: داروها، مکمل ها و مواد آرایشی و بهداشتی نظارت و دقت بیشتری صورت گیرد.

 

وی در پایان سخنرانی خود در این همایش به درصد نسبتا بالای استفاده از سموم در محصولات کشاورزی استان های هرمزگان، بوشهر و مناطقی از استان فارس اشاره کرد و گفت : لازم است این موضوع توسط سازمان جهاد کشاورزی بطور جدی پیگیری شود تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

 

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٢٠ فروردين ١٣٩٥  |  کد خبر : ٤١٧٣ | تعداد نمایش خبر : 1910
 

خروج