صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندرلنگه 


شمارش معکوس احداث دانشکده علوم پزشکی در بندرلنگه

با حضور احمد جابری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، دکتر حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، مرادزاده فرماندار شهرستان بستک و شیخ راهبر امام جماعت اهل تسنن این شهرستان و جمعی ازخیرین منطقه نشست هم اندیشی درباره احداث ساختمان دانشکده پزشکی شهرستان بندرلنگه تشکیل شد .

احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کرونایی که در بسیاری از موارد، کشور و حتی دنیا را تحت تاثیر قرار داده و همچنین یاد و خاطره شهدای سلامت گفت : متاسفانه در دو سال اخیر بسیاری از هموطنان عزیزمان را از دست دادیم، بسیاری از نیروهای خادم کادر درمان شهید شدند تا ما بمانیم. بنده در برابر تک تک عزیزان کادر بخش بهداشت  و درمان سر تعظیم فرود آورده و امید واریم همیشه در پناه خداوند سالم و موفق باشند .

احمد جباری با تکید بر گسترش فضاهای آموزشی، درمانی و تربیت نیروهای بهداشت و درمان افزود: دولت مردان باید عدالت در توزیع منابع ،  ثروت ،  منابع انسانی و سایر موارد را سر لوحه کارهای خود قرار دهند و یکی از نیازهای مهم اجتماعی در شهرستان بندرلنگه و غرب استان، احداث دانشکده علوم پزشکی است که باید ساخت این پروژه در کمترین زمان ممکن آغاز شود .

وی از خیرین خواهش کرد با کمترین اعتبار ممکن هم که شده و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی احداث این پروژه اجرایی شود .

دکتر حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم با تقدیر از مردم و خیرین شهرستان بندرلنگه در حمایت از مجموعه بهداشت و درمان گفت : هر پیشرفت و موفقیتی که در خدمات بهداشتی و درمانی حاصل می شود نتیجه همکاری های خوب مردم است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود : از دیر هنگام احداث دانشکده علوم پزشکی در غرب استان دغدغه بزرگ دانشگاه بوده و با توجه به شرایط ، لازم است هر چه سریعتر این پروژه به سر انجام برسد .

وی با اشاره به مجوز افزایش دانشجو که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت داده شده ،تاکید کرد : وزارت بهداشت مکلف شده تا در سال تحصیلی جدید، افزایش دانشجو را در دانشگاههای سطح کشور داشته باشد و اگر نتوانیم هر چه زودتر این دانشکده را احداث کنیم در جذب سهمیه دانشجودر استان موفق نخواهیم بود.

دکتر فرشیدی تصریح کرد : در شروع کار دانشکده پزشکی شهرستان بندرلنگه میتوان حداقل 5 رشته را راه اندازی کرد تا در چند سال آینده تبدیل به دانشگاه شود .

در این نشست مقرر شد، هیات امنای تشکیل شده برای احداث دانشکده پزشکی شهرستان بندرلنگه نسبت به جذب سایر خیرین اقدام کرده و در اولین فرصت جمع بندی و میزان مشارک خیرین و دانشگاه برای شروع این پروژه طی جلسه ای مشخص شود.

 

بندر لنگه

 

تاریخ درج خبر : يکشنبه ١ اسفند ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٧٠٢١ | تعداد نمایش خبر : 141
 

خروج