صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندرلنگه 


هشدار بهداشتی: خطر آئدس را جدی بگیرید/ بهسازی محیط و از بین بردن آب راکد موثرترین روش مبارزه با پشه آئدس

دکتر مرتضی سالمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه در پی اعلام  بارندگی‌های شدید جنوب کشور طی روزهای آینده، در خصوص به وجود آمدن مکان های مناسب جهت رشد و تکثیر پشه آئدس و دیگر ناقلین در شهرستان بندرلنگه هشدار داد.

دکتر سالمی در جلسه ستاد بحران شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی و اعلام بارندگی های شدید در جنوب کشور و شهرستان بندرلنگه، امکان به وجود آمدن مکان های مناسب جهت رشد و تکثیر پشه آئدس و دیگر ناقلین در شهرستان بندرلنگه وجود دارد که می تواند خطرناک باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه افزود: با رعایت چند نکته ساده توسط مردم عزیز، می‌توان از تکثیر این پشه در منزل و محیط اطراف خود جلوگیری کرد و یا آن را کاهش داد.

 وی رعایت این نکات را بسیار مهم بر شمرد و ادامه داد: تمام ظروف نگهداری آب، منابع آب زیرزمینی، حوض و بشکه های آب باید درپوش داشته باشند، لاستیک های غیر قابل استفاده و زباله هایی مثل قوطی کنسرو و بطری ها که امکان جمع شدن آب در آنها وجود دارند از محیط منزل جمع آوری و درون سطل زباله ریخته شوند، ظروف آب زیر کولر جمع آوری شوند، قایق های غیر قابل استفاده برعکس شده و یا در صورت جمع شدن آب فوری خالی شوند و بطور کلی تمام ظروف و مکان هایی که احتمال جمع شدن آب باران در آنها وجود دارد، جمع آوری و بهسازی شوند.

دکتر سالمی همچنین تاکید کرد: مهمترین و موثرترین روش جلوگیری از رشد و تکثیر و مبارزه با پشه آئدس و دیگر ناقلین بهسازی محیط و از بین بردن آب های راکد است و همشهریان عزیز می توانند با رعایت این نکات، موجب کاهش تکثیر این پشه ها در محیط زندگی خود شوند.

 

ستاد بحران

 

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٨ دی ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٦٣٨٢ | تعداد نمایش خبر : 93
 

خروج