صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندرلنگه 


توسط تکنسین های اورژانس 115 صورت گرفت؛
نجات مرد ۶۰ ساله مصدوم ترومایی در منطقه کوهستانی و صعب العبور بندرلنگه

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از نجات یک مصدوم سقوط از ارتفاع توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵بندرلنگه خبر داد.

دکتر حسین قاسمی گفت: پیرو تماس یک شهروند، با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ بندرلنگه و ارائه گزارشی مبنی بر سقوط از ارتفاع یک مرد ۶۰ ساله در کوه سنگچول واقع در  اطراف روستای رستاق، بالافاصله، ماموریت از طریق سامانه آسایار به پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ رستاق اعلام و پرسنل شیفت آقایان زارعی و حسین پور عازم محل حادثه شدند.

دکتر قاسمی افزود: مصدوم که برای کندن عسل به کوه رفته بود؛ از ارتفاعی نا مشخص سقوط می کند و دچار ترومای شدید و متعدد به ناحیه سر و گردن و ستون فقرات شده بود.

وی عنوان کرد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه و عدم امکان تردد آمبولانس، کارشناسان اعزامی به همراه وسایل و تجهیزات مورد نیاز و بعد از طی مسافتی طولانی، خود را بر بالین بیمار رساندند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه اضافه کرد: با توجه به وخامت حال بیمار، اقدامات اولیه درمانی از قبیل فیکس کردن سر و گردن، پانسمان و کنترل خونریزی، حمایت تنفسی و رگ گیری در محل حادثه انجام و مصدوم را به کمک اهالی به آمبولانس و از آنجا جهت ادامه درمان به بیمارستان شهدا بندرلنگه منتقل کردند.

دکتر قاسمی خاطر نشان کرد: ماموریت پرسنل اورژانس، بعد از تلاشی ۶ ساعته برای نجات جان این مصدوم در ساعت ۲۳:۱۱ به پایان رسید.

 

اورژانس بندرلنگه

 

تاریخ درج خبر : شنبه ١ خرداد ١٤٠٠  |  کد خبر : ٢٢٧٣٢ | تعداد نمایش خبر : 227
 

خروج