صفحه اصلی > وبدای مراکز > بندرلنگه 


سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه:
ساده انگاری و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی موجب افزایش موارد مثبت کرونا می شود

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه در جلسه ستاد کرونای این شهرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کووید ۱۹ گفت: تغییر وضعیت بیماری از نارنجی به زرد نباید موجب ساده انگاری و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی شود.

دکتر مرتضی سالمی افزود: با توجه به تغییر وضعیت شهرستان از نارنجی به زرد برخی با ساده انگاری و عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی موجب شیوع مجدد بیماری و افزایش موارد مثبت در شهرستان می شوند.

دکتر سالمی اضافه کرد: لازم است همه دستگاهای مربوطه به نوبه خود با جدیت نظارت و اطلاع رسانی در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کووید 19 را ادامه دهند.

وی عنوان کرد: از آغاز طرح محدودیت تردد سفر تست رپید جهت مسافران و گردشگران به جزیره کیش ادامه دارد و از ورود مسافران بدون تست منفی به این جزیره جلوگیری می شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه بیان کرد: بازرسی از اماکن و مشاغل حساس بصورت فعال، شناسایی موارد مشکوک و انجام نمونه گیری بصورت فعال در حال انجام است.

سالمی خاطرنشان کرد: ‌بازرسان سلامت محیط با جدیت بر اصناف، کارگاهها و اماکن عمومی نظارت دارند و در صورت تخلف برابر مقررات اقدام خواهد شد.

وی تاکید کرد: هر گونه برگزاری تجمعات و عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی که باعث افزایش ‌مجدد موارد بستری شود، ممنوع می باشد.

جلسه ستاد کرونای شهرستان بندرلنگه به ریاست احمد شیبانی فرماندار بندرلنگه و حضور اعضاء در سالن جلسات فرمانداری بندرلنگه برگزار شد.

 

بندرلنگه

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩  |  کد خبر : ٢١٥٢٥ | تعداد نمایش خبر : 203
 

خروج