صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


62 پزشک متخصص در مناطق محروم استان مستقر شدند
 

صبح امروز 62 پزشک جدیدالورود در رشته های مختلف تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گرد هم آمدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نشستی که به همین منظور با حضوراین متخصصین برگزار شد، گفت: شما پزشکان امروز مسیری متفاوت، سخت و در مواقعی پرمشقت همراه با عشق را در زندگی خود تجربه می کنید که این بهترین نوع خدمات به مردم محروم و کمتر برخوردار از امکانات است.

دکتر سید حسین داودی افزود: ارائه خدمات پزشکی بهترین نوع خدمت و گاهی تنها خدمت در مناطق محروم جامعه است که باعث ایجاد امید به زندگی در دل این قشر از مردم می شود.

وی با اشاره به نقش آموزش عالی در تربیت افراد دانشمند، تصریح کرد: دانش ابزاری است موقتی برای رفع نیاز خود و جامعه؛ ولی مهمتر از آن خردمندی است که به انسان ها عزت نفس، اعتماد به نفس و عشق به معنای واقعی را می دهد و قطعاً کسانی را که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای اعزام به مناطق محروم کشور متعهد کرده، جزء دانشمندان خردمند کشور هستند.

این مقام مسئول در پایان ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای 62 پزشک متخصص که به مناطق کمتر برخوردار استان هرمزگان اعزام می شوند، رفع نیاز مردم، رضایت آنها و ارتباط صمیمانه و دوستانه با بیمار را از نکات مهم و قابل توجه عنوان کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همواره در کنار شما خواهد بود و امیدواریم بتوانیم از تجربه های شما برای توسعه خدمات بهداشتی درمانی استان استفاده کنیم.

رئیس اداره امور بیمارستان های هرمزگان در این نشست به کاهش مرگ و میرمادران که از برنامه های مهم و ملی کشور است اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال 1378 بهبود کیفیت خدمات ارائه شده به مادران در دستور کار اداره سلامت مادران وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت و با اتمام تحقیقات و انجام مراحل آزمایش، از نیمه دوم سال 1381 این اداره طراحی محتوای ارایه خدمات بیمارستان های دوستدار مادر را آغاز کرد.

دکتر بهتا صدیق افزود: هدف از این امر کاهش مرگ ومیر مادران و نوزادان و کاهش ابتلا به عوارض دوران بارداری و زایمان در این دو گروه با راهکارهایی همچون بهبود کیفیت خدمات بیمارستانی، کاهش هزینه های غیر ضروری  و احترام بیش از پیش به حقوق مادران و نوزادان است.

دکتر صدیق تصریح کرد: کتاب راهنمای بالینی نحوه برخورد با بیماری ها، مجموعه ای مکمل از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته که می توانید از آن استفاده کنید.

رئیس اداره امور بیمارستان های هرمزگان به راه اندازی برنامه استاد معین اشاره کرد که پزشکان متخصص می توانند برای گرفتن مشاوره در مواقع ضروری از اعضای هیأت علمی دانشگاه که در این برنامه لیست کشیک آنها به تمام مراکز ارسال شده، بهره ببرند.

 

62 پزشک متخصص در رشته های مختلف پزشکی به کلیه نقاط استان با توجه به اولویت های ایجاد شده اعزام شدند.

تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٧٤٩ | تعداد نمایش خبر : 1139
 

 


خروج