صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


تکنسین های اورژانس بندرعباس فرشته نجات جان جوان 33 ساله
 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان از احیاء قلبی و ریوی موفق یک جوان 33 که به دنبال سوختگی، دچار ایست قلبی و تنفسی شده بود، خبر داد.

دکتر امیرحسن اسدی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان گفت: در پی تماس تلفنی با مرکز اورژانس 115 بندرعباس و ارائه گزارشی مبنی بر انفجار یک سیلندر گاز در سه راه برق به سمت گلزار شهدا، بلافاصله آمبولانس اورژانس 115 پایگاه پیامبر اعظم به محل فوریت اعزام شد.

دکتر اسدی افزود: تکنسین های اعزامی بعد از رسیدن به محل با یک جوان 33 ساله مواجهه شدند که در اثر انفجار سیلندر گاز دچار سوختگی درجه 3 در ناحیه صورت و اندام های فوقانی و تحتانی شده بود؛ که نیاز به دریافت خدمات ویژه درمانی، در اسرع وقت داشت.

 

وی اظهار کرد: تکنسین های اعزامی سریعا اقدامات اولیه درمانی به منظور انتقال بیمار به بیمارستان را انجام دادند. متاسفانه به دلیل شدت جراحات وارده، مصدوم  قبل از انتقال به بیمارستان دچار ارست قلبی و تنفسی شد؛ لذا تکنسین های اعزامی به منظور احیاء قلبی و ریوی بیمار اقدامات لازم از قبیل حمایت تنفسی، ماساژ قلبی، گذاشته لوله تراشه، تزریق دارو، مانیتوریک بیمار و ..... را در محل فوریت انجام داده و بعد از احیاء بیمار و پایدار شدن وضعیت مصدوم، مصدوم را با فشار 150 روی 100 و نبض 131، به بیمارستان شهید محمدی انتقال دادند.

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦  |  کد خبر : ٩٤٢٩ | تعداد نمایش خبر : 1270
 

 


خروج