صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


روند صعودی شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان
 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس با خبرنگاران رسانه ها برگزار شد؛ گفت: آمار مبتلایان به کرونا ویروس در هرمزگان همچنان در روند صعودی قرار دارد، خوشبختانه پیک صعودی کرونا در هرمزگان کند است و این کندی سبب کنترل مناسب‌تر آن می‌شود.

دکتر حسین فرشیدی با بیان اینکه کرونا یک بیماری واگیردار است که نه‌تنها سلامت جسمی افراد بلکه وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سایر مسائل را درگیر کرده است، گفت: در تاریخ هرمزگان نیز بیماری‌هایی همچون مالاریا با سابقه فراگیری تعداد وسیعی وجود داشته است، که با تلاش همکاران بهداشتی و مشارکت همگانی به خوبی کنترل شد.

وی با اشاره به اینکه هم باید به دنبال پیشگیری و کنترل سایر بیماری‌ها باشیم و هم مانع شیوع ویروس کرونا شویم، بیان کرد: باید مواظب حضور دوباره بیماریهایی از جمله مالاریا، تب دنگی (از طریق پشه آئدس) و سایر بیماریهای واگیردار نیز باشیم و حتما از موارد مشکوک رصد مناسب صورت گیرد.

فرشیدی با بیان اینکه از فعالیت و کمک سازمان های مردم نهاد حمایت می‌کنیم، اظهار کرد: جراید و رسانه ها حتما در کنار دانشگاه باشند و با بهداشت و درمان همکاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تاثیر استفاده از ماسک های پارچه ای در پیشگیری از بیماری کووید 19 اظهار کرد: هرگونه وسیله‌ای که انتقال ویروس را کم کند، نقش مهمی دارد و استفاده از ماسک پارچه‌ای هم به‌طور حتم تأثیر دارد.

دکتر فرشیدی ادامه داد: باید به هر شکلی ارتباط ویروس با صورت، دهان و چشم را قطع کنیم و حتی ماسک پارچه‌ای هم در این راه تأثیر دارد.

 

 
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٧٢٨٧ | تعداد نمایش خبر : 301
 

 


خروج