صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان به ۱۵۵ نفر رسید / جابجایی درون استانی و از شهر‌ها به روستا‌ها موجب گسترش و انتقال بیماری می شود
 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان، از افزایش ۵ مورد دیگر مبتلا به کرونا در هرمزگان خبر داد.

دکتر حسین فرشیدی افزود: مبتلایان جدید دو نفر در بندرلنگه، دو نفر در کیش و یک نفر در رودان است و دیگر شهرستان‌ها هیچ افزایشی در شمار مبتلایان کرونا نداشته اند.

وی گفت: از ۱۵۵ نفری که آزمایش مثبت کرونا داشته اند تاکنون ۱۳۴ نفر با بهبود حالشان مرخص شده اند و آمار فوتی‌ها نیز افزایشی نداشته است و همان ۱۲ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ابراز کرد: تاکنون یک هزار و ۳۶ نفر با علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند که از این شمار ۹۱۳ نفر تاکنون مرخص شده اند.

دکتر فرشیدی عنوان کرد: ما با بیماری بسیاری خطرناکی مواجه هستیم، مردم باید توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند و تا جایی که امکان دارد قرنطینه خانگی را رعایت کنند تا این بیماری منتقل نشود.

وی تصریح کرد: کادر درمانی از اوایل اسفند ماه مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستند و انتظار می‌رود مردم نیز با رعایت نکات بهداشتی به قطع زنجیره انتقال این بیماری کمک کنند.

فرشیدی افزود: یک فرد بیمار ممکن است دوهفته تا بیست روز علائم را نشان ندهد ولی عامل انتقال این بیماری باشد.

وی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده علائم به مراکز شبانه روزی، مراکزی ۱۶ ساعته و مراکز ویژه بیماری‌های تنفسی مراجعه کنند و به فکر خود درمانی در منزل نباشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یاداور شد: ورودی‌ها به استان شدیدا کاهش پیدا کرده، اما متاسفانه شاهد جابجایی درون استانی و از شهر‌ها به روستا‌ها هستیم که این مسئله نیز می‌تواند به گسترش انتقال بیماری منجر شود و مردم باید رعایت کنند.

فرشیدی خاطر نشان کرد: در حال حاضر هیچ گونه کمبودی در زمینه دارو و تخت بیمارستانی در استان وجود ندارد.

 

 

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٥ فروردين ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٧١٣٨ | تعداد نمایش خبر : 413
 

 


خروج