صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


افزایش آمار مبتلایان به کرونا ویروس در هرمزگان به ۱۵۰ مورد مثبت
 

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان، شامگاه دوشنبه ۴ فروردین ۹۹  به تشریح آخرین آمار و اطلاعات بیماری کرونا در استان پرداخت؛ و گفت: آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان به ۱۵۰ مورد مثبت رسید.

دکتر محمود حسین پور افزود: از زمان شروع خطر اپیدمی، یک هزار و ۸ نفر به عنوان بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی هرمزگان بستری شده‌اند که از این تعداد ۸۸۵ نفر ترخیص شده‌اند و ۷۰ نفر همچنان بستری هستند که ۵۹ نفرشان ایزوله و ۷ نفر نیز در بخش ICU هستند.

دکتر حسین پور اظهار کرد: طی بیست و چهارساعت اخیر ۲ نمونه از تست‌های کرونا در بندرعباس مثبت اعلام شد.

وی عنوان کرد: از بین بیماران دارای بیماری حاد تنفسی، از ۶۲۳ نفر به‌ علت مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده که تاکنون تست ۱۵۰ نفر مثبت شده، ۴۲۷ نفر منفی و مابقی افراد نیز در انتظار نتیجه‌ی آزمایش‌شان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: از بین مبتلایان قطعی کرونا در هرمزگان، ۱۳۰ نفر ترخیص شده‌اند، ۱۲ نفر فوت کرده‌اند و ۸ نفر نیز بستری هستند.

وی شمار مبتلاشدگان به کرونا در شهرستان‌های هرمزگان را به تفکیک شهرستانهای استان (از ۴ اسفند ۹۸ تا ۴ فروردین ۹۹) به ترتیب بندرعباس ۷۸، کیش ۳۱، قشم  ۱۴، میناب ۱۰، بندرلنگه ۵، حاجی‌آباد ۳، رودان ۳،پارسیان ۲،بستک  ۲، جاسک ۱ و بندرخمیر ۱ مورد اعلام کرد.

 

 

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٤ فروردين ١٣٩٩  |  کد خبر : ١٧١٣٥ | تعداد نمایش خبر : 399
 

 


خروج