صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در جلسه توجیهی آموزشی بیماری کرونا ویژه مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی مطرح شد:
آموزش کارکنان و پیشگیری از بیماری کرونا از طریق مدیران روابط عمومی با جدیت دنبال شود
 

نخستین جلسه توجیهی آموزشی بیماری کرونا ویژه مدیران روابط عمومی دستگاههای اجرایی با هدف آموزش و اطلاع رسانی در ادارات و سازمانها با حضور مسئولان و کارشناسان روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری و مدیر روابط عمومی دانشگاه در سالن اجتماعات استانداری هرمزگان برگزار شد.

دکتر فریده فخار معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن ارائه مباحث آموزشی در خصوص بیماری کرونا گفت: عفونت با ویروس های خانواده کورونا منجر به عفونتهای تنفسی ملایم می شود، اما اپیدمی با SARS و  MERSنشان داده که ویروس های این خانواده تمایل به ایجاد بیماریهای جدی دارند.

دکتر فخار افزود: این ویروس های جدید  از پستانداران (شتر-خفاش) به انسان منتقل می شوند. در دسامبر 2019 یک ویروس جدید از این خانواده باعث ابتلا انسان ها به پنومونی در چین شد که بعد از آن در چندین کشور دیگر نیز گزارش شد، اکثر بیماران در تماس با محل فروش حیوانات بودند.

وی ابراز کرد: راههای ابتلا به کرونا از طریق تماس با قطرات تنفسی ناشی از عطسه و سرفه، لمس وسایل آلوده به ویروس و سپس لمس چشم ها و بینی و دهان، تماس با حیوانات آلوده و خوردن گوشت خام و نیمه پخته از راههای شناخته شده می باشد؛ در صورت سفر به مناطق آلوده و تماس با بیماران بویژه در کارکنان بهداشتی شانس انتقال بیشتر می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به اپیدمی کرونا در کشور چین و بروز نگرانی در بسیاری از کشور های جهان و منطقه به ویژه ایران گفت: طبیعی است با بروز این بیماری در کشور چین این نگرانی در سایر کشورها از جمله کشور ما وجود داشته باشد و شاهد واکنش هایی نیز پس از انتشار اخبار نسبت به این موضوع در جامعه باشیم.

عبدالحمید سعدینی افزود: تصویری که از بیماری کرونا در کل دنیا منتشر شده است، فاصله زیادی با واقعیت دارد؛ اما هر گونه نگرانی در این خصوص شرط عقل است و باید با برنامه ریزی و تصمیمات دقیق نسبت به پیشگیری از این بیماری اقدام کرد.

دکتر فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه هیچ موردی از بیماری کرونا در کشور مشاهده نشده است؛ گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا منتشر شد که بلافاصله از طریق پلیس فتا پیگیری و عامل انتشار شایعه نیز دستگیر شد.

دکتر نوروزیان افزود: شهروندان باید به شایعات، حواشی و مطالب غیر مستند که از منابع و مراجع غیر رسمی صادر می شود هرگز توجه نداشته باشند و اخبار جعلی را در فضای مجازی منتشر نکنند، و اخبار حوزه سلامت را فقط از طریق رسانه‌های رسمی و کانال‌های رسمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان پیگیری کنند.

وی عنوان کرد: روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان اطلاعات و بسته های آموزشی مربوط به بیماری کرونا را از طریق دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دریافت نمایند و نسبت به آموزش و آگاه سازی کارکنان مجموعه خود اقدام کنند.

 

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٦٨١٨ | تعداد نمایش خبر : 151
 

 


خروج