صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


با تلاش جراح و متخصص زنان و زایمان صورت گرفت؛
خارج کردن 27 توده (میوم) کوچک و بزرگ از رحم دختر 39 ساله بندرعباسی
 

جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستانهای شهید محمدی و خلیج فارس بندرعباس از خارج کردن 27 توده (میوم) کوچک و بزرگ از رحم دختر 39 ساله در بندرعباس خبر داد.

دکتر آمنه رنجبر گفت: بیمار به دلیل درد و خونریزی میوم مزمن که سالها از آن رنج می برد به بیمارستان مراجعه می کند؛ که پس از بررسی تعداد زیادی توده (میوم) کوچک و بزرگ که بزرگترین آن به 8 سانتی می رسید، گزارش شد؛ و بیمار کاندید جراحی در بیمارستان شد.

دکتر رنجبر افزود: این عمل جراحی که بصورت عمل باز صورت گرفت و 3 ساعت به طول انجامید؛ به دلیل گسترش میوم ها و درد و خونریزی احتمال خارج کردن رحم وجود داشت لذا با توجه به بار روانی این موضوع برای بیمار و خانواده وی و اینکه بیمار مجرد بود؛ تیم جراحی تمام سعی خود را برای حفظ رحم بیمار انجام داد تا در نهایت عمل با حفظ رحم بیمار با موفقیت صورت گرفت.

وی با اشاره به میوم های خارج شده از شکم بیمار بیان کرد: میوم های خارج شده از شکم بیمار شامل ساب موکوزال، اینترامورال و ساب سروزال بودند، که هر یک از این نوع میوم ها با توجه به ساختارشان در نقاط مختلف رحم رشد می کنند.

جراح و متخصص زنان و زایمان خاطر نشان کرد: بیمار پس از عمل به مدت 3 روز در بخش بستری، تحت نظر بود و با شانس باروری در زندگی زناشویی و با خوشحالی و رضایت خانواده از بیمارستان مرخص شد.

دکتر رنجبر یادآور شد: میوم ها از جمله توده های خوش خیم در رحم هستند و معمولا در طی معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می شوند، و در صورت علامت دار بودن و عدم پاسخ به درمان های دارویی با توجه به اندازه و موقعیت، ممکن است نیاز به خروج آنها به تنهایی و یا حتی با برداشت رحم همراه شود.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٨٦٤ | تعداد نمایش خبر : 457
 

 


خروج