صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


برگزاری جلسه هم‌اندیشی و برنامه ریزی مناسبت های بهداشتی در شهرستان سیریک
 

جهت برنامه ریزی و یکسان سازی در اجرای برنامه های هفته سلامت روان، روز جهانی تخم مرغ و روز جهانی غذا، جلسه هم اندیشی به منظور برگزاری هر چه بهتر این مناسبت ها با حضور مسئولین و کارشناسان ستادی در دفتر مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک گفت: بالاترین سرمایه هر مملکتی، انسان سالم است و انسان سالم نیز محور توسعه پایدار است، از این رو توجه به بحث سلامت در جامعه  حائز اهمیت فراوانی است.

دکتر عباس علیمراد با اشاره به اینکه بسترسازی مناسب جامعه، جهت ایجاد نشاط اجتماعی وظیفه همگانی است، افزود: جامعه ای از نظر روانی سالم است که دارای نشاط کافی در گروه های مختلف سنی باشد و این امر مستلزم این است که افراد از سلامت روان برخوردار باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: جهت هماهنگی بهتر برنامه های بهداشتی با توجه به تداخل مناسبت های بهداشتی در مهرماه شامل هفته سلامت روان از تاریخ 18لغایت 24 ، 17 مهرماه روز جهانی تخم مرغ و 24 مهرماه روز جهانی غذا، جهت ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه در شهر و روستا برنامه های متفاوتی با رویکرد مشارکتی و بصورت هدفمند در سطح شهرستان اجرا خواهد شد.

در این جلسه کارشناسان ستادی نظرات و پیشنهادات خود را  بیان کردند و برنامه ریزی لازم با هدف آگاهی بخشی به عموم مردم تدوین گردید

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٨٦٠ | تعداد نمایش خبر : 215
 

 


خروج