صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم در جلسه شورای سلامت شهرستان:
آموزش دهیاران و شوراها تاثیر بسزایی در کاهش موارد مالاریا دارد
 

 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قشم گفت: بیماری عفونی مالاریا از راه گزش پشه آنوفل وارد بدن انسان مي شود و در صورت شناسایی بیماری با به مصرف موقع دارو می توان مشکل بیمار را حل کرد.

دکتر حمیدرضا بهزادی افزود: افرادی که مورد گزش پشه آنوفل قرار گرفته اند ممکن است ناقل های بدون علامت باشند و برای جلوگیری از این بیماری آموزش دهیاران و شوراهای روستا تاثیر به سزایی خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به پشه آئدس و حساسیت ویروس تب دانگ با توجه به بارندگی، بیان داشت: لاستیک های فرسوده رها شده در سطح جزیره زیستگاه مصنوعی برای تخم ریزی پشه آئدس را بوجود می آورد که جهت جمع آوری محل زیست این نوع پشه، همت و مشارکت کلیه ارگانها را مطلبد.

علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی همگانی در حوزه بهداشت و سلامت، گفت: سلامت مدارس به دلیل گستردگی جامعه هدف، بسیار مهم است. هر دانش آموز در خانواده با تعداد بیشتری در ارتباط است که در صورت عدم رعایت بهداشت می تواند انتقال دهنده بیماری به سایر افراد خانواده باشد.

جلسه شورای سلامت وامنیت غذایی با حضور علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم، دکتر بهزادی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قشم و سایر اعضاء و مسئولین ادارات شهرستان قشم در سالن فرمانداری با دستور کار؛ بیماری مالاریا ، پشه آئدس و بهداشت مدارس برگزار شد.

 

 

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٨٥٦ | تعداد نمایش خبر : 227
 

 


خروج