صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


تکریم و معارفه معاونین بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
 

مراسم تکریم و معارفه معاونین بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با حضور سرپرست دانشگاه، معاونین و مدیران ستادی و همچنین مدیران شبکه های بهداشت و درمان هرمزگان در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی استان برگزار شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بهداشت و سلامت را از حقوق اساسی افراد جامعه دانست؛ و گفت: پیشگیری از بیماریهای نوظهور یکی از ماموریتهای اساسی حوزه بهداشتی است؛ امروزه رویکرد سازمان بهداشت جهانی و متولیان مربوطه از توجه به بیماریهای واگیر به غیر واگیر تغییر کرده که لازم است این موضوع مهم با حساسیت بیشتری در دستور کار معاون بهداشتی و کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

وی وجود آب سالم ، برق و جاده مناسب را از عوامل مهم و تاثیرگذار در ارتقاء سلامت جامعه عنوان کرد؛ و ابراز داشت: هر یک از این سه مورد می تواند به ارتقای وضعیت بهداشتی هر منطقه کمک کند و برای رسیدن به شاخص های مطلوب باید زیر ساخت های اصلی یک جامعه شامل  (آب،سالم ، برق و راه) در کنار هم باشند.

دکتر فرشیدی داشتن نقشه راه، برنامه ریزی های پژوهش محور و همکاری بین بخشی دستگاهها با دانشگاه را از جمله راهکارهای مهم توسعه بخش بهداشت و درمان استان عنوان کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از دکتر کاووس دیندارلو به خاطر خدمات مفید و ارزنده وی در حوزه بهداشت استان تقدیر و از دکتر محمود حسین پور برای پذیرفتن مسئولیت معاونت بهداشتی دانشگاه تشکر کرد و گفت: تغییر مدیریتی که امروز اتفاق افتاد بر اساس نیازهای دانشگاه است و از تجربه های دکتر دیندارلو در بخش های مختلف دانشگاه از جمله حوزه بهداشت استفاده خواهد شد.

دکتر فرشیدی با اهدای لوح یادبود از معاونین سابق و جدید دانشگاه تشکر کرد؛ هدایایی نیز از طرف همکاران حوزه های مختلف دانشگاه در سراسر استان به دکتر دیندارلو و دکتر حسین پور اهداء شد.

 

 

تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٢٨٨ | تعداد نمایش خبر : 2060
 

 


خروج