صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


دکتر فرشیدی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:
کنترل بیماری های غیرواگیر در حوزه بهداشت از اهم برنامه های دانشگاه خواهد بود /تنها هدفم خدمت به جامعه است
 

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان گفت: با اشاره به اینکه برنامه ما رسیدن به متوسط کشور در تمامی شاخص های سلامت خواهد بود، اظهار کرد: کنترل بیماری های غیرواگیر در حوزه بهداشت از اهم برنامه های دانشگاه خواهد بود و باید به این سمت حرکت کنیم.

دکتر حسین فرشیدی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان، افزود: از حضور پر رنگ اساتید، همکاران و مسئولین استان در این مراسم تشکر می کنم که وظیفه ام را برای ادامه خدمتم سنگین تر می کند.

وی با بیان اینکه صحبت کردن برای شروع کار پس از مدیریت موفق دکتر داودی کار سختی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه مسئولیت دانشگاه به بنده واگذار شده است تمام تلاشم را برای ارتقاء سطح کیفی بهداشت و درمان استان خواهم کرد و تنها هدفم خدمت به آحاد مختلف جامعه است.

دکتر فرشیدی با بیان اینکه از سال 1368 در مجموعه بهداشت و درمان استان مشغول به خدمت می باشم اظهار کرد: دکتر صمدی نخستین سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی در استان هرمزگان بود و بنده تمامی کار و خدمت را از وی یاد گرفتم و باید از تمامی مدیران گذشته نیز یاد و تقدیر کرد.

وی اضافه کرد: یک هزار و 100 کیلومتر طول استان هرمزگان است، هرمزگان از لحاظ اقتصادی مشکلی ندارد ولی متاسفانه هرمزگان را همچنان محروم می دانند.

فرشیدی با بیان اینکه نیازمند راه اندازی مراکز آموزشی ویژه در شرق و غرب استان هستیم، خاطرنشان کرد: شرق و غرب استان هرمزگان پتانسیل وجود دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی را دارند همانطور که شاهد هستیم در استان های دیگر هم این موضوع وجود دارد.

وی ادامه داد: در غرب استان هرمزگان شاهد راه اندازی صنایع انرژی بر در پارسیان هستیم و جمعیت زیادی قرار است سکنی بگزینند اما آیا مراکز درمانی در آن منطقه جوابگو خواهد بود؟

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان با اشاره به اینکه ظرفیت کنونی بیمارستان پارسیان در حال حاضر تکمیل است، بیان کرد: باید صنایع استان نیز در اجرای پیوست های سلامت و ارتقای آن مشارکت کنند.

دکتر فرشیدی با بیان اینکه در شرق استان نیز با ایجاد منطقه آزاد جاسک و مکران نیز همین موضوع در حال شکل گرفتن است، عنوان کرد: شش دانشکده در بندرعباس، یک دانشکده در بندرلنگه و یک دانشکده در میناب تمامی بضاعت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ما رسیدن به متوسط کشور در تمامی شاخص های سلامت می باشد، اظهار کرد: کنترل بیماری های غیرواگیر از اهم برنامه های دانشگاه خواهد بود و باید به این سمت حرکت کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ترویج شیوه زندگی سالم در عموم مردم باید نهادینه شود، تصریح کرد: توسعه مراکز تشخیص درمانی، کلینیک های تخصصی، تجهیزات پزشکی و بهره برداری از هزار تخت بیمارستانی به ویژه در بندرعباس و میناب از دیگر اولویت های بخش درمان در هرمزگان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از فناوری های نوین نیز از مهمترین ملزومات برای توسعه و ارتقای سیستم سلامت است، خاطرنشان کرد: باید به سمت بهبود سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی جامعه پیش رویم و این موضوع بدون حمایت همگانی محقق نمی شود.

دکتر حسین فرشیدی که دانشیار دانشگاه در رشته تخصصی قلب و عروق است در شانزدهم فروردین سالجاری به سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان منصوب شد.

 


 

تاریخ درج خبر : شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٤٥٦٤ | تعداد نمایش خبر : 782
 

 


خروج