صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


در مجتمع پیامبر اعظم(ص) بندرعباس صورت گرفت؛
انجام 30 عمل آنژیوگرافی بیماران قلبی طی 5 روز تعطیلات دهه فجر
 

30 عمل آنژیوگرافی در طی تعطیلات مربوط به دهه فجر تعداد در مجتمع پیامبر اعظم(ص) بندرعباس به انجام رسید که ۲ تن از این افراد مسافر بودند.

دکترحسین فرشیدی متخصص قلب و فلوشیپ فوق تخصص آنژیوپلاستی با بیان اینکه انجام عمل آنژیوگرافی خصوصا در ساعت های اولیه بروز سکته قلبی در نجات جان بیماران بسیار حائز اهمیت است گفت: فعالیت کد ۲۴۷ که همان کد احیای بیماران سکته قلبی و انجام آنژیوگرافی اورژانسی می باشد در تمامی ساعات شبانه روز و حتی ایام تعطیل در مجتمع پیامبر اعظم(ص) انجام می گردد.

دکتر فرشیدی با بیان اینکه در طی 5 روز تعطیلات آخر دهه فجر، تعداد 30 عمل آنژیوگرافی در این مجتمع صورت پذیرفت گفت: تعداد ۲ نفر از این بیماران مسافر بودند که توسط تیم کد 247، با انجام آنژیوگرافی و استنت گذاری به موقع درمان شدند.

بیمار الف.ه که خانم ۳۸ ساله و ساکن شیراز است گفت: جهت گذراندن تعطیلات با خانواده به بندرعباس آمده بودم که غروب در اسکله بندر پل دچار درد عجیب و بی سابقه ای در قفسه سینه شدم جهت پیگیری درمان اواخر شب به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس مراجعه کردم که در اورژانس پس از تشخیص سکته قلبی بلافاصله به اتاق عمل فرستاده و تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفته ام.

 وی ضمن قدردانی از زحمات پزشک متخصص که در مدت زمان کوتاهی بر بالین وی حاضر شده و همچنین تلاش کارکنان این مجتمع گفت: با یاری خداوند و تلاش کارکنان در حال حاضر شرایط جسمی خوب و مناسبی دارم.

بیمار دیگر خانم س.ف ۶۰ ساله و اهل کرمان با بیان اینکه سابقه بیماری قلبی و انجام آنژیوگرافی در 6سال پیش داشته، گفت: ساعت 12 شب به بندرعباس رسیدم در همان بدو ورود متوجه درد شدید در قفسه سینه شدم که به بیمارستان خلیج فارس مراجعه و از آنجا به بیمارستان شهیدمحمدی اعزام شدم.

 وی ضمن بیان اینکه زندگی خود را مدیون تلاش پزشکان و کارکنان این بیمارستان هستم از دکتر فرشیدی و کارکنان اورژانس و بخش آنژیوگرافی که بلافاصله در آن ساعت شب با اقدام به موقع جان وی را نجات داده بودند تشکر نمود.

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٤٠٩٨ | تعداد نمایش خبر : 152
 

 


خروج