صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


انسانهایی به رنگ فرشته
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان بمناسبت روز پرستار با حضور در مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبراعظم (ص) و بیمارستان کودکان در دیدار و گفتگو با پرستاران این روز را به آنها تبریک گفت.

دکتر سید حسین داودی افزود : زینب کبری قهرمان فصاحت، بلاغت و مظهر مهربانی و عطوفت است و چه برازنده که پرستاران عزیز از این بانوی بزرگ درس صبر و شکیبایی، علم و عفاف آموخته اند.

این مقام مسئول در جمع پرستاران گفت : سعادت خدمت به بندگان خداوند که امروز نصیب شما شده است را مرهون از خود گذشتگی های پدران و مادران خود هستید. پدر و مادر ها عزیزترین افراد در زندگی ما هستند که مطمئنا هرگز قادر به جبران زحمات و محبت های آنان نخواهیم بود اما می توان با جمله ای عاشقانه و کارهای حتی کوچک از آنها تشکر کرد.

دکتر داودی اذعان کرد: شما پرستاران مایه غرور و مباهات دانشگاه هستید و نقشتان امروز فراتر از مراقبت از بیمار است و باید به سمت برنامه های پیشگیری و تداوم مراقبت در سطح جامعه بروید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: جایگاه پرستاران تنها منحصر به حوزه درمان و بیمارستان نیست و در تمام حوزه های بهداشتی درمانی و آموزشی جامعه حضور موثر دارند.

دکتر سید حسین داودی بر داشتن اخلاق، روحیه شاد همراه با اعتقاد و ایمان برای برخورد با بیماران تاکید کرد و گفت: پرستاری شغل سختی است و باید در کنار آن انگیزه معنوی داشت تا بتوان با خلق و خوی مهربان بر بالین بیماران حضور داشت و در ادامه این راه موفق بود .

در این دیدار معاون درمان دانشگاه، رئیس مجتمع آموزشی پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) ، رئیس بیمارستان کودکان و مشاور امور بانوان رییس دانشگاه و جمعی از مدیران دانشگاه حضور داشتند که با اهداء گل و لوح تقدیر از پرستاران نمونه قدردانی شد.

در این دیدار تقدیر از پرستاران نمونه مجتمع آموزشی پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) و بیمارستان کودکان توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی انجام شد.

بیست و دوم دی ماه برابر با پنجم جمادی الاول سالروز ولادت حضرت زینب (ص) و روز پرستار نامگذاری شده است.

تاریخ درج خبر : شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٣٨٢٧ | تعداد نمایش خبر : 165
 

 


خروج