صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


نخستین نشست ستاد تسهیلات نوروزی کیش برگزار شد
 

نخستین نشست ستاد تسهیلات نوروزی کیش با هدف هماهنگی لازم در جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی مناسب به شهروندان و مسافران نوروزی برگزار شد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از رشد فعالیت های انجام گرفته در سال 9تقدیر کرد و به ارائه راهکارهایی برای ارایه خدمات مطلوب تر به شهروندان و گردشگران نوروزی در ایام پایان سال و تعطیلات نوروز پرداخت.

دکتر محمدرضا رضانیا اظهار کرد: با توجه به اینکه احتمال می رود امسال تعداد بیشتری گردشگر وارد جزیره شوند، همچنین تأکید دکتر مظفری، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، باید آمادگی بیشتر و کامل تری برای ایام نوروز داشته باشیم. بنابراین کلیه واحدهای مرکز در این ایام همچون سال های گذشته باید برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام دهند.

دکتر رضانیا در این رابطه گفت: کلیه مراکز بهداشتی و درمانی برای خدمات دهی در ایام نوروز آماده هستند و جدول کشیک در کلیه واحدها در حال تنظیم می باشد.

 وی در خصوص ساعات کاری این مراکز در ایام نوروز نیز گفت: ساعت کاری مرکز سلامت جامعه بوعلی و پایگاه سلامت صدف و سحر در ایام تعطیل 30/8 الی 13 و بعد از ظهر از ساعت 30/17الی20 و در ایام غیر تعطیل هم طبق روال روزهای عادی از ساعت 30/7 الی 14 و بعد از ظهر هم از ساعت 30/17 الی 30/20 می باشد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از لزوم آمادگی واحدها جهت تهیه ملزومات مورد نیاز در این ایام خبر داد و عنوان کرد: پیگیری نظام مراقبت بیماری ها توسط واحد بیماری ها، تهیه دارو برای داروخانه مرکز و اعلام به داروخانه های سطح شهر جهت تهیه داروهای مورد نیاز، مکاتبه با داروخانه های سطح شهر برای دپوی دارو و اعلام حضور پزشکان و دندانپزشکان بخش خصوصی در ایام نوروز به ستاد نوروزی در حال پیگیری است.

تهیه توصیه های دارویی، توصیه های بهداشتی در حوزه بهداشت سفر و تغذیه و ارایه به روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش جهت تهیه و توزیع و اطلاع رسانی شماره های پیگیری شکایات بهداشتی جهت اطلاع عموم از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 گفتنی است در این نشست، مقرر شد کلیه واحدها برنامه های خود را تا 15 بهمن ماه جهت تدوین جدول نهایی به دبیرخانه ستاد ارایه دهند.

همچنین مقرر شد با استفاده از ظرفیت و پتانسیل رسانه ها اطلاع رسانی و آموزش های بهداشتی مورد نظر به هموطنان ارایه گردد.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧  |  کد خبر : ١٣٨١٠ | تعداد نمایش خبر : 117
 

 


خروج