صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


جلسه هماهنگی بیماری تب کریمه کنگو برگزار شد
 

 

دکتر عباس ابراهیمی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک از برگزاری جلسه برون بخشی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با حضور مسئول دامپزشکی و کارشناسان ستادی بهداشتی خبر داد و گفت: با آغاز فصل گرما، اخبار گوناگونی در رابطه با شیوع انواع بیماری ها منتشر می شود که یکی از این بیماریها، تب کریمه کنگو است.

دکتر ابراهیمی بیان کرد: این بیماری ویروسی است که نوع کندی سخت مخزن و ناقل آن است و جزء بیماریهای مشترک انسان و دام محسوب می شود که درصورت تماس با حیوانات مبتلا یا آکنه آلوده به ویروسی ممکن است دچار آن گردد.

وی تاکید کرد: افراد به طور جدی از خرید گوشت از مراکز غیر معتبر خودداری کنند و حتماً هنگام تماس با دام رعایت موارد ایمنی و بهداشتی را داشته باشند.

مقصود موسوی، مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک افزود: علائم این بیماری یک تا سه روز پس از نیش کنه آلوده یا پنج تا شش روز بعد از تماس با حیوان آلوده ایجاد می شود و خونریزی شدید، خطر اصلی برای بیمار است.

وی گفت: لازم است در شهرستان جاسک با توجه به نزدیکی مرز و با توجه به ورود اتباع بیگانه، ذبح دام ها به صورت بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی در کشتارگاه انجام و از کشتار دام در خارج از کشتارگاها و مراکزی که تحت نظارت دامپزشکی نیستند، خودداری شود و هرگونه حمل و نقل غیر مجاز دام باید کنترل و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

معصومه امیر محمودی، مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک گفت: کلیه عوامل کشتار شهرستان باید نسبت به رعایت اصول حفاظت فردی از قبیل لباس و پوشش مناسب اقدام نمایند.  

گفتنی است در ادامه جلسه، مسئول اداره دامپزشکی شهرستان جاسک گزارشی از وضعیت سلامت و کنترل و نظارت بر دام در این شهرستان بیان کرد.

 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧  |  کد خبر : ١١٨٤٩ | تعداد نمایش خبر : 111
 

 


خروج