صفحه اصلی > اخبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 


برگزاری آخرین کمیته مرگ و میر کودکان زیر 5 سال شهرستان قشم در سال96
 

آخرین کمیته مرگ و میر کودکان زیر 5سال شهرستان قشم در سال 96 در دفتر مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم برگزار شد.

دکتر بهزادی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم هدف از برگزاری جلسات این کمیته را بررسی و اتخاذ راهکارهای مناسب در زمینه مرگ و میر کودکان زیر 5سال عنوان کرد و با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته در زمینه کاهش مرگ کودکان در شهرستان گفت: شاخص مرگ کودکان زیر 5سال یکی از شاخص‌های مهم بهداشتی و شاخص های توسعه کشور به شمار می‌رود که بهبود آن در شهرستان قشم نشان دهنده  روند مطلوب ارایه خدمات بهداشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت می باشد.

دکتر بهزادی افزود: فعالیت‌هایی شامل پیگیری و مراقبت کودکان دارای علائم خطر، برگزاری جلسات آموزشی برای مادران و مراقبین کودکان، حساس سازی پزشکان و پرسنل بهداشتی نسبت به علایم خطر کودکان که طی جلسات متعدد برگزار شده و برگزاری کارگاه مختلف ویژه پزشکان و ماماها و کادر بهداشتی درمانی، از اقداماتی بوده که در این راستا انجام شده است.

در ادامه نیز اعضاي حاضر در جلسه به بيان نقطه نظرات خود پرداختند و راهکارهای كاهش مرگ و مير نوزادان و کودکان زیر پنج سال مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

 

گفتنی است آخرین کمیته مرگ و میر کودکان زیر 5سال شهرستان قشم در سال 96 با حضور مدیر و معاون بهداشتی شبکه، ریاست بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و مسئولان واحدهای بهداشتی و بیمارستان برگزار شد.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦  |  کد خبر : ١١٠٢٧ | تعداد نمایش خبر : 175
 

 


خروج