بازرسی از صنوف حساس و تأثیرگذار در سلامت مردم نتایج خوب و ارزشمندی را به دنبال دارد
 

تلاش مرکز توسعه سلامت کیش بر این است تا پایان تابستال 98 با بازرسی های تیم های نظارتی خود، تمامی اماکن فعال در تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن اقامتی و عرضه کنندگان اقلام آرایشی، بهداشتی را به صورت مستمر مورد بازرسی قرار دهد.

دکتر محمدرضا رضانیا، رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: طرح تشدید بازرسی های بهداشت محیط در تابستان از مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی در حالی به نیمه راه رسیده که تا کنون بازرسی های یکپارچه از صنوف حساس و تأثیرگذار در سلامت مردم، نتایج خوب و ارزشمندی را به دنبال داشته است.

دکتر رضانیا با اشاره به ورود مسافران و گردشگران در ایام جشنواره تابستانی، افزود: در این طرح نظارتی، در قالب 6تیم به صورت اکیپ دو نفره از اماکن حساس و میهمانپذیرها  رستوران ها، اغذیه فروشی ها، هتل ها، فست‌فودها، نانوایی‌ها، بیرون‌برها و مراکز عمده‌فروشی مواد غذایی بازدید می شود.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در این خصوص گفت: در این بازرسی ها، کارشناسان بهداشت محیط شرایط بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت تخلف، جریمه یا پلمپ می کنند. پیرو این بازرسی ها که از 15تیر ماه شروع شده است، تا کنون 770 مورد بازدید از مراکز و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی صورت پذیرفته است.

وی همچنین از انجام 171مورد کلرسنجی آب آشامیدنی و 32مورد کلرسنجی از آب استخرها، سنجش 549مورد مواد غذایی با تجهیزات پرتابلی، 35مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی و 22مورد نمونه برداری از آب استخر، 15مورد نمونه برداری از نان و همچنین از 12مورد نمونه برداری از غذا خبر داد و گفت: مقدار 6 هزار و 623کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در این مدت معدوم شد.

دکتر رضانیا همچنین افزود: 46 مورد صدور صلاحیت بهداشتی، 880 مورد صدور کارت تندرستی و 24 مورد اخطاریه بهداشتی، عملکرد بازرسان بهداشت محیط از چهارم تیر ماه تا 13مرداد بوده و همچنان این طرح تا پایان تابستان به قوت خود باقی است.

رضانیا هدف از اجرای این طرح را بهبود وضعیت بهداشت محیط، به ویژه رعایت اصول بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی و کاهش نواقص در صنوف به منظور  فراهم کردن شرایط و محیط سالم بیان کرد و گفت: مهمترین مبحث ما ایمنی و بهداشت و کیفیت مواد غذایی است و انتظار می رود همه صنوف با بازرسان بهداشتی همکاری کنند.

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٤٠٥ | تعداد نمایش خبر : 233
 

 


خروج