صفحه اصلی > وبدای مراکز > پارسیان 


در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان پارسیان مصوب شد:
کشاورزان تا شعاع ۳ کیلومتر در حاشیه اماکن مسکونی، فقط از کودهای جایگزین استفاده کنند
 

شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان پارسیان با محوریت پویش ملی کنترل فشار خون، هفته ملی دخانیات و پیشگیری از بیماریهای منتقله از آب و غذا ناشی از مصرف کودهای غیر بهداشتی با حضور فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضا در سالن فرمانداری برگزار شد.

در ابتدا دکتر آمنه ماجدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان با اشاره بر اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان، هدف از اجرای طرح را تشخیص زود هنگام بیماران فشارخون و پیشگیری از عوارض ناشی از آن مطرح کرد.

دکتر ماجدی در ادامه در خصوص بیماریهای منتقله از آب و غذا، ناشی از مصرف کودهای غیر بهداشتی کشاورزان عنوان کرد در این خصوص میبایست همه ادارات ذیربط همکاری لازم داشته باشند تا از ورود کودهای غیر بهداشتی جلوگیری و کودهای جایگزین به کشاورزان معرفی گردد .

اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان پارسیان مصوب کردند، کشاورزان تا شعاع سه کیلومتر در حاشیه اماکن مسکونی فقط از کودهای جایگزین استفاده کنند و ملزم به بکارگیری کارشناس فنی جهت زراعت خود شوند .

از مصوبات مهم جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی، برگزاری کلاسهای آموزشی جهت کشاورزان حاشیه شهر توسط جهاد کشاورزی بمنظور کاهش مصرف فضولات مرغی آلوده بود.

سپس فرماندار شهرستان پارسیان ضمن تقدیر از تلاشهای شبکه بهداشت و درمان در ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه ضمن بررسی مصوبات جلسه گذشته اظهار کرد: ارتقاء وضعیت بهداشتی نیازمند نهادینه کردن فرهنگ بهداشت و سلامت محیط در بین جامعه است و ارتقای سطح بهداشت عمومی در شهرها و روستاهای تابعه از مهمترین اهداف شورای سلامت و امنیت غذایی می باشد و با آموزش صحیح فرهنگ غذایی بعنوان یک اولویت اصلی به مردم، می توان ازمیزان ابتلا به برخی از بیماریها پیشگیری کرد.

فرماندار شهرستان پارسیان با اشاره بر مصوبات قبل و ممنوع بودن کود مرغی در کشاورزی های پارسیان گفت: سلامت مردم از مهمترین مقوله های مورد توجه شورای سلامت و امنیت غذایی مي باشد و اميدواريم با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولین مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده و شاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقاء شاخص های بهداشتی در شهرستان باشیم.

فرماندار پارسیان در ادامه به اهمیت جلسات شورای سلامت و مصوبات آن اشاره کرد و اظهار داشت: باید به این جلسات که سلامت مردم در گرو مصوباتش است، نگاه ویژه شود و مصوبات آن باید لازم الاجرا و در صورت اجرا نشدن، موانع آن، رفع شود.

 

تاریخ درج خبر : شنبه ١ تير ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٥٠١٥ | تعداد نمایش خبر : 221
 

 


خروج