صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت درمان 


بخش پیوند عضو در هرمزگان راه اندازی می شود
 

 

نشست مشترک دکتر شادنوش رییس اداره پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت با رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و مسئولین مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) با موضوع پیوند اعضاء برگزار شد، و پیگیری راه اندازی این بخش در دستور کار این مجتمع قرار گرفت.

دکتر مهدی شادنوش با بیان اینکه اهدای عضو اهدای زندگی است گفت: خدمات تیم همدل و همراه فراهم آوری اعضا  در این مجتمع از زمان راه اندازی تا کنون بسیار در خور توجه و قابل تقدیر است.

این مقام عالی وزارت  با اشاره به اینکه با توجه به نیاز استان راه اندازی واحد پیوند عضو در این مجتمع باعث تسهیل روند دریافت خدمت برای بیماران نیازمند هرمزگانی است؛ گفت: هم اکنون عضو های برداشت شده به سایر نقاط کشور از جمله شیراز و تهران ارسال می گردد که با راه اندازی این بخش علاوه بر کاهش هزینه های درمانی شاهد تجمیع و تعالی خدمات درمانی در استان خواهیم بود.

دکتر شادنوش عنوان کرد: با توجه به وجود بیماران نیازمند در سراسر کشور به دریافت نسج، راه اندازی برداشت نسج از فردی که دچار مرگ مغزی شده است با رضایت خانواده فرد متوفی پیگیری و به انجام رسد.

از آذرماه سال 97 و شروع فعالیت واحد فراهم آوری اعضا در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) و استان هرمزگان، تا کنون 25 مورد رضایت گیری جهت برداشت عضو از خانواده فرد مرگ مغزی به انجام رسیده است،  که از این تعداد 21 مورد آنها قابلیت اهدای عضو را داشتند و زندگی 63 بیمار با دریافت اعضای بدن این بیماران از جمله کلیه ها و کبد جان دوباره ای پیدا کرده است.

 

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٦٢٢٩ | تعداد نمایش خبر : 139
 

 


خروج