صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت تحقیقات و فناوری 


توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفت؛
رونمایی از کتاب "از بندرعباس تا دارخوین" روایت تلاشهای رزمندگان هرمزگانی از گردان بهداری لشکر امام حسین (ع)
 

مراسم رونمایی کتاب "از بندرعباس تا دارخوین" با حضور دکتر حیدر پور مشاور وزیر بهداشت و رییس بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس، سردار کشفی فرمانده وقت گردان بهداری لشکر امام حسین (ع)، حجه الاسلام تقوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از خانواده های شهدا بهداری لشکر امام حسین(ع) برگزار شد.

دکتر تیمور آقاملایی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مراسم رونمایی از کتاب "از بندرعباس تا دارخوین" گفت: کتابی که شاهد رونمایی آن بودیم؛ به نویسندگی دکتر مرتضی مساح و به همت انتشارات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به چاپ رسیده است.

دکتر آقاملایی افزود: این اثر نخستین کتابی است، که به بیان تلاش و کوشش رزمندگان اسلام از استان هرمزگان در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می پردازد.

وی ابراز کرد: این کتاب با انجام مصاحبه هایی که با خانواده های معظم شهدا و رزمندگان استان هرمزگان توسط نویسنده کتاب دکتر مساح صورت گرفته است، تهیه شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: هر چند قدم کوچکی است که توسط دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای نخستین بار در این زمینه برداشته شده است؛ امیدواریم در آینده شاهد کتابها و اثرات بیشتری در این خصوص باشیم .

دکتر مرتضی مساح نویسنده کتاب "از بندرعباس تا دارخوین" با موضوع روایت تلاش های بیست و دو رزمنده و امدادگر استان هرمزگان در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس گفت: "از بندرعباس تا دارخوین" مجموعه ای از روایت نو که توسط 22 رزمنده هرمزگانی است؛ که در روزهای ابتدایی جنگ از استان هرمزگان به مناطق مختلف جنگی اعزام، و پایه گذار بهداری دوران دفاع مقدس می شوند.

دکتر مساح افزود: ما در این کتاب به زوایای گوناگون فعالیت های مردم خونگرم استان هرمزگان در دوران جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب اسلامی پرداختیم؛ و همچنین رشادتهای رزمندگان در دوران پیروزی انقلاب و هم دوران دفاع مقدس ریشه یابی کردیم؛ از مردم هرمزگان تقاضا داریم، این کتاب را که توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به چاپ رسیده و در دسترس همگان است، تهیه نمایند.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦  |  کد خبر : ٨٠٥٠ | تعداد نمایش خبر : 778
 

 


خروج