صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت تحقیقات و فناوری 


توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفت ؛
برگزاری همزمان دو کنگره دانشجویی در بندرعباس
 

نخستین کنگره دانشجویی روش شناسی پژوهش ها در علوم زیستی و هفتمین کنگره شبکه همکار جنوب با حضور دکتر تیمور آقاملایی معاون تحقیقات و فناوری ، دکتر عبدالعظیم نجاتی زاده معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، دکتر صغری فلاحی سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی و بیش از ۲۰۰ دانشجو از دانشگاههای سراسر کشور به مدت دو روز در بندرعباس برگزار شد .

دکتر تیمور آقاملایی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اعلام اینکه ۲۴۹ مقاله به دبیرخانه کنگره شبکه همکار جنوب و ۱۳۲ مقاله به دبیرخانه کنگره دانشجویی روش شناسی پژوهش ها در علوم زیستی ارسال شده است گفت : از این تعداد مقاله ارسالی جمعا ۲۶۱ مقاله به تایید دبیرخانه این دو کنگره رسیده است ؛ همچنین ۱۳پنل سخنرانی و ۸ پنل پوستر در این دو کنگره برگزار شد .

دکتر آقاملایی با اشاره به اینکه ۱۳۲ مقاله مورد تایید از استان هرمزگان بود ، افزود : جهرم با ۶۸ مقاله ، یاسوج ۳۷ مقاله ، شیراز ۸ مقاله ، لارستان ۷ مقاله و از سایر شهرستانها نیز ۹ مقاله مورد تایید در این دو کنگره ، ارائه شد .

وی اظهار داشت : دانشگاه ما در امر پژوهش نسبت به گذشته رشد قابل توجه ای داشته است . خوشحالیم در بین دانشجویان و دانشگاههای کشور تاکنون چندین همایش با موضوع پژوهش برگزار شده است .

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد : قطعا در دانشگاهها به ویژه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان پتانسیل های خوبی است ؛ و لازم است از این پتانسیل ها در امر پژوهش استفاده کنیم .

دکتر آقاملایی تصریح کرد : دانشگاهی موفق است که پژوهش در بدنه دانشجویی آن باشد و این بدنه بیش از پیش فعال تر شود .

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب دانشگاههای کشور به شرکت در این همایش یادآور شد : این امر نشان دهنده عزم جدی در بین دانشجویان برای شرکت در کنگره ها است ؛ و به تبادل افکار و اندیشه ها همچنین ارتقاء بینش پژوهشی در بین دانشجویان کمک بسزایی خواهد کرد .

دکتر نجاتی زاده معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن خیر مقدم به دانشجویان شرکت کننده در این کنگره ها گفت : امیدواریم این نشست ها و این کنگره ها مقدمه ای باشد برای رشد و ترقی شما ؛ در حوزه پژوهشی دانشجویان ما می توانند از این فرصت ها استفاده کنند و تمرینی باشد برای آینده که به عنوان یک عضو عیئت علمی مشغول به فعالیت می شوند .

دکتر نجاتی زاده ابراز کرد : پژوهش هزینه نیست ، یک نوع سرمایه گزاری است لذا اگر در زمینه پژوهش قدم بر داریم از یک فناوری یک ثروت تولید خواهد شد ؛ پس فرصت ها را قدر بدانیم .

وی اظهار کرد : عوامل مختلفی از جمله عشق و علاقه موجب انگیزه و انرژی خواهد شد و در نهایت باعث تولید علم می شود .استاد تجربه ای دارد که می تواند در تاریکی راهنمای راه ما باشد ؛ یکی از شیوه های مانیتور کردن پژوهش شرکت کردن در کنگره با ارائه مقاله است .

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود : ارتباطات بین علم زمینه کاربردی کردن علم را فراهم خواهد کرد ؛ اگر می خواهد در متودولوژی موفق شوید به دنبال نیاز بگردید و اینکه نیاز کشور چه است؟ ؛ مشکل پژوهش چیست ؟ در نهایت یک پژوهش موثر را به جامعه انتقال دهیم .

گفتنی است ، مراسم اختتامیه در پایان روز دوم کنگره ها در سالن دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد ، و از شرکت کنندگان برتر در کنگره در حوزه های مختلف مقاله و پوستر با اهدای تندیس و لوح یادبود ، تقدیر به عمل آمد .

 

 

تاریخ درج خبر : جمعه ٢٦ آذر ١٣٩٥  |  کد خبر : ٦٤٤٤ | تعداد نمایش خبر : 1044
 

 


خروج