صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت تحقیقات و فناوری 


فعالیت های محققان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان قابل تقدیر است
 

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از فعالیت 10مرکز تحقیقات، یک مرکز رشد فناوری سلامت و یک پژوهشکده سلامت در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد.

دکتر تیمور آقاملایی افزود: پزشکی مولکولی، بهداشت باروری و ناباروری، 2 واحد توسعه تحقیقات بالینی در بیمارستانهای شهید محمدی و کودکان بندرعباس، قلب و عروق، مراقبت های مادر و کودک، بیهوشی و مراقبت های ویژه و کنترل درد، عوامل اجتماعی در ارتقای سلامت خلیج فارس، بیماریهای غدد و متابولیسم، سلامت مواد غذایی و بیماریهای عفونی و گرمسیری از جمله مراکز تحقیقاتی زیر مجموعه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان می باشد.

دکتر آقاملایی ابراز کرد: تا کنون فعالیت های چشمگیری توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این مراگز انجام شده است که این امر نشان از توجه ویژه مسئولان و تلاشگران این عرصه به امر پژوهش و تحقیقات در دانشگاه می باشد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه اظهار کرد: انجام ریجیستری قلب و عروق و فشار خون در استان، برگزاری کنگره های مختلف از جمله دخانیات و سلامت در حوزه تحقیقات قلب و عروق و همچنین تحقیقات در زمینه مادر و کودک توسط مرکز تحقیقات مادر و کودک با تولید نرم افزار کاربردی نسخه نویسی مامایی، که کار مشترک مرکز رشد و مرکز مادر و کودک است و اخذ حمایت مالی پژوهشی استادیاران جوان از وزارت بهداشت توسط دکتر روزبه رئیس مرکز مادر کودک، از جمله اقداماتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

آقاملایی بیان کرد: اخذ حمایت مالی پژوهشی استادیاران جوان توسط دو نفر از متخصصین مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت عوامل اجتماعی و مشارکت در ریجستری دیابت و سلیاک توسط خانم دکتر خیراندیش رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای غدد و متابولیسم بعنوان موفقیت های 2 مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت عوامل اجتماعی و بیماریهای غدد و متابولیسم می باشد.

وی عنوان کرد: یکی از شاخص ترین موفقیت های مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری که در سطح جهان به ثبت رسید؛ کشف گونه جدید عقرب در استان هرمزگان با نام همی اسکورپیوس شاهی توسط دکتر مهران شاهی بود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه یادآور شد: تا کنون 12 هسته فن آور در مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تشکیل شده است و بیش از 50 مورد اختراع نیز به ثبت رسیده است. این مرکز توانسته در بین دانشگاههای منطقه جنوب کشور رتبه سوم و در کلان منطقه 5 کشور رتبه دوم را به خود اختصاص دهد.

آقا ملایی خاطر نشان کرد: 10 محصول تجاری شده در زمینه های تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی و فناوری اطلاعات سلامت از دستاوردهای این مرکز می باشد.

 

 

 


 

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨  |  کد خبر : ١٦٣٤٩ | تعداد نمایش خبر : 352
 

 


خروج