صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


تلاش همگانی کادر پزشکی هرمزگان برای نجات جان مادر باردار نتیجه داد
 

 

به گزارش وبدا خلیج فارس مادری که برای بار چهارم باردارشده بود، باعلائم خونریزی شدید وارد زایشگاه بیمارستان امام علی (ع) شهرستان رودان شده که متاسفانه در زمان مراجعه ضربان قلب جنین شنیده نمی شده است. پیرو معاینات پزشک متخصص زنان، عارضه کنده شدن جفت تشخیص داده می شود و برای نجات جان مادر سریعا عمل سزارین انجام می شود و نوزاد مرده به دنیا می آید .

پس از عمل، مجددا بیمار دچار خونریزی شدید می شود که علی رغم تمام اقدامات تشخیصی و درمانی لازم ، خونریزی متوقف نمی شود و حال مادر رو به وخامت می رود.

با توجه به اینکه وضعیت بیمار جهت اعزام مناسب نبوده و اهمیت نجات جان مادر باردار، با اساتید و متخصصین دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس و همچنین بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان میناب هماهنگی لازم انجام می شود که گروهی متشکل از دو متخصص جراح عمومی، و همچنین متخصصین زنان، بیهوشی و اورولوژِی هر کدام یکنفر از شهرستانهای بندرعباس و میناب سریعا به شهرستان رودان اعزام می شوند.

پس از 22 ساعت تلاش گروهی مستمر و انجام 3 عمل جراحی، مراقبتهای ویژه، تزریق چندین واحد خون و فرآورده های خونی، بالاخره وضعیت بیمار نسبتا پایدار شده و در نهایت برای ادامه روند خدمات درمانی به همراه کارشناسان مراقب با آمبولانس به بیمارستان خلیج فارس بندرعباس اعزام می شود.

در حال حاضر حال عمومی بیمار رضایت بخش است و در چند روز آینده ترخیص خواهد شد.

 

 

تاریخ درج خبر : شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٥  |  کد خبر : ٥٦٣١ | تعداد نمایش خبر : 4655
 

 


خروج