صفحه اصلی > اخبار معاونت ها > معاونت آموزشی 


رضایتمندی بیماران صعب العلاج از راه اندازی داروخانه فوق تخصصی در بندرعباس
 

راه اندازی داروخانه فوق تخصصی و مجهز دانشگاه به همراه مشاوره دارویی در بندرعباس موجب رضایتمندی بیماران و مراجعه کنندگان شده است .

غلامرضا فیروزی سرپرست داروخانه های دانشکده داروسازی بندرعباس گفت : داروخانه فوق تخصصی دانشگاه به عنوان بخشی از داروخانه شماره یک دانشگاه با ارائه داروهای فوق تخصصی شامل : داروهای بیماران صعب العلاج سرطان ، بیماران خاص : تالاسمی ، ام اس ، پیوند کلیه ، دیالیز و سایر داروها از جمله روماتولوژی ، غدد ، ایمونوتراپی ، داروهای ریوی ، و داروهای مورد استفاده در درمان هپاتیت کمک شایانی به پیشگیری و روند درمان این بیماران در استان خواهد کرد .

فیروزی افزود : در این داروخانه با در نظر گرفتن فضایی استاندارد و اختصاصی به همراه دکتر داروساز آموزش دیده همه مراجعین به داروخانه پس از دریافت دارو بصورت رایگان مشاوره خواهند شد ، تا از خطرات احتمالی عوارض داروها ، تداخلات دارویی دارو با دارو ، غذا با دارو  و نحوه صحیح استفاده از داروها آگاه شوند .

وی تصریح کرد : انجام مشاوره دارویی برای نخستین بار در کشور در داروخانه های دانشکده داروسازی بندرعباس با هدف فرهنگ سازی و جلوگیری از عوارض ناشی از مصرف نادرست توسط بیماران محقق شده است .

 

سرپرست داروخانه های دانشکده داروسازی بندرعباس خاطر نشان کرد : با راه اندازی این داروخانه فوق تخصصی داروهای مورد نیاز بیماران صعب العلاج و خاص که در سراسر کشور موجود می باشد ، تهیه و تامین ، و دراختیار بیماران قرار خواهد گرفت .

تاریخ درج خبر : سه شنبه ٤ اسفند ١٣٩٤  |  کد خبر : ٣٨١٣ | تعداد نمایش خبر : 629
 

 


خروج